Mezun oldunuz ve muhtemelen aklınızda onlarca soru var: “Yüksek lisansa mı başlasam?”, “Sırf evde yatmamak için asgari ücrete tamah etmek ne kadar uygun?”, “Elimdeki parayı girişim yapmak için harcarsam KYK borcunu nasıl ödeyeceğim?”, “Kurumsal firmanın imkanı güzel ama konfor alanıma girerse bir daha risk alıp yapmak istediklerimi yapamazsam?”, “Askerliği direkt şimdi aradan çıkarmak mı yoksa tecil edebildiğim kadar etmek mi?” vb. onlarcası..

Dürüst olmak gerekirse bunların hiçbirine kesin bir yanıt veremeyiz. Yani aslında verebiliriz ama gerçekçi olmaz. Örneğin, seramik sektöründe çalışan bir Kimya Mühendisi olarak MBA yapmanızın iyi olacağını söyleyebiliriz. Böylece şirkette teknik bilginizi geliştirirken okulda da işletme-yönetim kaslarınızı güçlendirirsiniz ve birkaç yıllık periyotlarla bu ikisini birleştirerek yöneticiliğe adım atmanız mümkün hale gelir. Peki gerçekten istediğiniz ve tutkunu olduğunuz hayat şekli bu mu? Belki de olabilir, bilemeyiz elbette fakat buna karar vermek bu kadar basit değil. Sizinle tanışmalı, düzenli olarak görüşmeli ve birlikte bir yolculuğa çıkmalıyız. Hayatta da böyle değil midir, bir insanı en iyi yolculukta tanırsınız.

Bu kapsamda; Online Kariyer Danışmanlığı programıyla kendi yolunuzu çizebilir, nelerin peşinden gitmeniz gerektiğini bir zemine oturtarak belirleyebilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi ve kayıt için İletişim kısmındaki formu doldurmanın yanı sıra iletisim@payeplon.com adresine mailinizi ileterek de bize ulaşabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: