Ülkemizdeki genç jenerasyonun yaşadığı en büyük problemlerden birisi maalesef yabancı dil konuşma durumu. Çevremizdeki pek çok kişide gözlemlediğimiz, hatta çoğu zaman kendimizde de yaşadığımız “anlıyorum ama konuşamıyorum” durumu da bunun en büyük sac ayaklarından biri. Çünkü bir dili öğrenmenin en kilit yolu, onu içselleştirmekten geçiyor. Nitekim yabancı dil için yurt dışına gitmenin zorunluluk gibi görülmesi de bununla ilgilidir. Sürekli olarak kendi dilinizi konuştuğunuz bir döngüde başka bir dili içselleştirmek elbette pek mümkün olamaz.

Bu noktada Payeplon olarak geliştirdiğimiz çözümlerden biri ise Yabancı Dil Konuşma Grupları. Bu kapsamda haftalık ikişer saatten oluşan aylık üyelik paketleri sunuyoruz ve katılımcılar, kendi konuşma seviyelerindeki kişilerle birlikte ortak konu başlıkları üzerine konuşuyor. Ekibimizden bir arkadaşımız moderatörlük rolünü üstlenerek bir tartışma konusu açarken mümkün olduğunca tüm katılımcılara soru-cevapla söz hakkı vererek bir tartışma zemini oluşturmakta. Bu konu başlıkları ilk olarak katılımcıların ortak ilgi alanları incelenerek* belirlenmeye çalışılır, buna uygun konu başlıkları bulunamazsa konuşma grubunun seviyesine uygun başlıklar seçilir.

Tüm programlarımızda olduğu gibi, yabancı dil konuşma gruplarına katılım için de minimum katılım süresi 1 ay olup, daha uzun vadeli katılım kendi isteğinize bağlıdır. Konuşma grupları için minimum katılımcı sayısının olmadığı durumlarda, asgari kişi sayısına ulaşılıncaya kadar beklenilir ve bu kişi sayısına ulaşılınca üye olmak isteyenlere bilgi verilir. Konuyla ilgili detaylı bilgi ve kayıt için İletişim sekmesindeki formu doldurabilir ya da iletisim@payeplon.com adresinden mailinizi iletebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: