Payeplon Nedir?

Payeplon; kişisel yönetim ve kariyer planlamaya dayalı çözümler geliştiren eğitim-danışmanlık portalıdır.

Payeplon’un çözümleri bana neler katar? Mesela sizin eğitimlerinizi alarak bir konunun uzmanı olabilir miyim?

Öncelikle hayır, bizim eğitim programlarımız size teknik uzmanlık vermez, bu eğitimlerin sonunda o konunun uzmanı olamazsınız. Çünkü o eğitimleri veren kişilerin de uzmanlığı o konularda değil; dijital tabanlı kariyer planlama çözümleri geliştirmek üzerinedir. Bizim hedefimiz; bölümünüzle ilgili kariyer fırsatlarını mümkün olduğunca takip etmeniz ve bu konularda ileri boyutlarda neler yapabileceğinizi anlatarak farkındalık oluşturmaktır. Bizim eğitimlerimizin sonunda, eğer o konuda ilerlemek istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini ve bunları neden yapmanız gerektiğini öğrenirsiniz.

Eğitimlerinizi tamamlayanlara sertifika veriyor musunuz, bunun için ekstra ücret alınıyor mu?

Hayır, Payeplon olarak sertifika değil katılım belgesi veriyoruz fakat işin açıkçası günümüzde ne sertifika ne de katılım belgelerinin çok geçerli bir döküman olduğunu düşünmüyoruz.* Bizim programlarımızda önemli olan, eğitimin içeriğinden ne elde ettiğiniz.

*not: bu noktada elbette iki istisna var. Birincisi, belli bir işi yapmak için gereken sertifikalar. İkincisi ise MOOC platformlardan alabileceğiniz Harvard, Stanford ve Tsinghua gibi üniversitelerin sertifikaları. Yukarıdaki cümlede bu iki sertifika türü hariç tutulmuş olup, gündelik sertifikalar üzerinden yorum yapılmıştır.

Eğitimlerinize katılmak için bir ön bilgi gerekir mi? Yani tüm eğitimlerinize herkes katılabilir mi, yoksa sadece belli bilgi seviyesinin üzerine yönelik mi?

Bölüm odaklı sektörel eğitimlerimizde genellikle hedef kitlemiz belli bir bölüm oluyor ve o bölümün öğrencileri birinci sınıftan itibaren rahatlıkla anlayabiliyorlar. Buna ilaveten, konuyla ilgili yakın bölümlerden de öğrenci ve mezunlar katılabilir fakat ilgisi olmayan bölümler için zor olacaktır. (Bkz: Sosyoloji bölümüyle ilgili Crypto-Punk üzerinden kariyer planlama eğitimi yaparken Felsefe, Psikoloji gibi bölümlerde okuyanların da dahil olması fakat FTR öğrencisi için anlamsız gelmesi gibi.)

Eğitim ve danışmanlık programlarınızı almayı düşünüyorum fakat burada anlattıklarınızın haricinde, içerik detayıyla ilgili bir bilinmezlik ve güven problemi yaşıyorum. Payeplon bu noktada beni nasıl rahatlatabilir?

Konuyla ilgili, iletişim sekmesindeki form aracılığıyla ya da iletisim@payeplon.com adresinden bizimle iletişime geçen herkes için 10 dakikalık bir ön görüşme takvimi oluşturuyoruz. Zoom üzerinden yapılan bu görüşmede hem ziyaretçilerimiz bizi tanımakta hem de süreçlerle ilgili fikir alışverişinde bulunabilmekteler.

%d blogcu bunu beğendi: