Günümüzde işletmelerin çalışan tarafında yaşadığı en büyük problemlerden biri, motivasyon ve işe bağlılık konusunda çalışanlarla ayrı düşmeleri. Bu noktada dikkat çeken detaylardan biri ise, bu motivasyon ve işe bağlılık duygusundaki zayıflığın temel nedeni maddi olmayan diğer koşullar. Çünkü çalışanlar bir işe başladıklarında maddi gelirlerini zaten öğrenerek başlamış oluyorlar fakat şirketlerin çalışanlara karşı tutumu sonraki süreçte şekillenerek bu gibi duyguları beraberinde getiriyor. Dolayısıyla, çalışanların motivasyonu ve kendilerini değerli hissetmeler için bir şeyler yapmanız şart. Payeplon olarak sizler için konuyla ilgili sunduğumuz çözümler ise şu şekilde:

✓ Kariyer Planlama Egzersizleri: Bu çalışmada, şirket içerisindeki kariyer planlama eğitimi almak isteyenler bir grupta toplanır ve (kişi sayısına bağlı olarak) ufak gruplar halinde kariyer planlama egzersizleri yapılır. Kariyer planlama egzersizleri, bireysel kullanıcılarımıza sunduğumuz Online Kariyer Danışmanlığı ile benzer özellikler taşımaktadır. Farkı ise, katılımcının firmayla bağlantısı üzerinden içerik planı kurgulanır. Bu kapsamda katılımcının hobileriyle uzmanlık alanını birleştirme amacıyla hareket edilir ve belirlenen süre kapsamında içerik planı oluşturulur. Bu görüşmeler haftalık bir saatlik ve Zoom üzerinden gerçekleşen görüşmeler halinde devam etmektedir.

✓ Konuşmacı Hizmeti: Gelecek odaklı konuları inceleyip bu konuda yaptığımız çalışmaların yanı sıra, gelecek odaklı bu konularla ilgili konuşmalar da Payeplon’un çözümler arasında. Konuşma başlıkları ve süreçle ilgili bilgi almak için İletişim sekmesindeki formu doldurabilir ya da iletisim@payeplon.com adresine mailinizi iletebilirsiniz.

✓ İsim Sponsorluğu: Belli zaman dilimlerinde, işbirliği yaptığımız işletmelerin isim sponsorluğunda eğitimler yapmaktayız. Bu eğitimler genellikle firmaların kendi iş alanlarıyla ilgili olmakta. (Bkz: kimya firması için, Kimya ve Kimya Mühendisliği öğrencilerine yönelik eğitimlere sponsor olunması gibi) Bu eğitimler bazen tüm katılımcılara açık olmakla birlikte, genellikle eleme usulü ile belli sayıda katılımcı alınmaktadır. Buradaki kriter, katılımcıların eğitime gösterdikleri önem ve sürekli olarak katılım gösterme eğilimlerine belirlenmektedir.

Bu sponsorluğun işletmelere dönüşü ise; kendi hedef pazarlarında bilinirliklerini artırmak ve öğrencilerin gözünde iyi bir marka tutundurması yakalamalarıdır. Bu eğitim duyuruları kendi sosyal medya kanallarımızın yanı sıra, eğitimin yapıldığı sektörle ilgili çeşitli mecralarda da yer bulmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi ve görüşme talepleri için İletişim sekmesindeki formu doldurabilir ya da iletisim@payeplon.com adresine mailinizi iletebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: