Yaratıcı düşünme, sektörlerden bağımsız olarak günümüz iş dünyasının en önemli yetkinliklerinden biri fakat ne yazık ki çocukluktan itibaren yetişme biçimimiz içimizdeki merak duygusunu, saçmalamayı ve deneme iştahını törpülüyor. Payeplon olarak bu çalışmamızdaki amacımız ise kaybettiğimiz bu dürtüleri tekrar kazanarak inovatif düşünme kaslarımızı geliştirmek.

Program kapsamında 5-6 kişilik gruplar oluşturulur (ya da toplu katılımlarda gruba özel olarak içerik hazırlanır) ve ihtiyaçlar doğrultusunda zaman dilimi belirlenerek Zoom üzerinden çalışma gerçekleşir. Programımız altı ders olarak kurgulanır ve bir ders ortalama 130 dakika sürmektedir. (60 dakikadan oluşan iki bölüm, 10 dakika mola olmak üzere)

Her dersin başlangıcında ekibimiz tarafından bir inovatif düşünme teması belirlenir ve ilk olarak bu düşünme biçiminin detayları aktarılır. Sonrasında katılımcılar bu düşünme biçimlerini uygulayarak yeni ürün, hizmet ve/veya servis geliştirme evresine geçer. Katılımcıların profili (ve aslında inovasyonla olan bağı) bu aşamada büyük önem taşıdığı için herkeste geçerli genel bir içerik planından bahsedemeyiz fakat Birimden Bütüne gibi düşünme sistemlerinin genellikle derslerimizde yer bulduğunu söylemek mümkün. Bu sistemleri kullanma amacımız ise çoğu zaman katılımcıların birbiriyle olan ekip ruhunu ve inovasyon odağını yakalamalarıdır.

Kendi açtığımız Grup İnovasyon Atölyesi etkinliklerinde haftalık iki dersten oluşan üç haftalık müfredatımız olsa da toplu katılımlarda katılımcılarımızın ortak zaman çizelgesi talep etmesi durumunda buna göre bir aksiyon alma imkanımız da bulunmaktadır. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi ve kayıt için İletişim sekmesindeki formu doldurabilir ya da iletisim@payeplon.com adresine mailinizi iletebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: