1. Mali Müşavirlik firmasında çalışırken N11’in dijitaldeki mali müşavirlik hizmetini görüyorsunuz. * Bu hizmete göre, N11 aslında normal mali müşavirlik-muhasebe işlemlerini sizden daha düşük bir fiyata dijital hizmet olarak sunuyor. Bu durumda çalıştığınız mali müşavirlik firmasının sahibi de yeni kuşaktan olduğunuz için sizden bir çözüm istiyor. Özellikle de gelecek odaklı olarak nasıl bir şey yapmalılar? İşlerini dijitale taşımak için nasıl bir strateji izleyebilirler? Sizden istenen, bu konuda bir rapor hazırlamanız.
  2. Çalışmakta olduğunuz banka, dijitaldeki gelişmelere ayak uydurmak için doğrudan bankacılık alanına giriş yapmak istiyor. Burada bankanın kararsız kaldığı bir konu var: Kendi markasıyla mı yapmalı yoksa başka bir marka mı kurmalı? Bu konuda bankanıza nasıl bir rapor hazırlardınız?

NOT: Bu iki sorunun da net yanıtlarının olduğunu söyleyemeyiz, bu nedenle vereceğiniz hiçbir yanıt kesin doğru ya da yanlış değil. Buradaki esas amaç, bölümünüze dair sektörlerden farklı vaka örnekleri sunmak. Böylece bu örneklere şimdiden aşina olup ileride daha iyi çözümler geliştirebilirsiniz. Bu sorunun yanıtlarını Kişisel Gelişim ve Kariyer Ajandası’na yazmanız, daha sonraki planda gelişiminizi görmeniz açısından daha iyi olabilir. Bizim yanıtımız ise önümüzdeki haftanın vaka örneklerinin altında yer alacaktır. (Kişisel Gelişim ve Kariyer Ajandası ekstra bir çalışma olmayıp, normal bir defteri de sadece bu çalışmalar için kullanarak böyle bir ajanda haline getirebilirsiniz.)

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: