google.com, pub-4233333229036275, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Genel İktisat İİBF

Haftalık Görevler: İktisat (2-8 Temmuz)

  1. Risk Yönetimi Üzerine Araştırma Yapmak: Özellikle kriz süreçlerinde (ekonomik kriz ya da hali hazırda koronavirüs süreci gibi) risk yönetimi çok daha büyük bir öneme sahip. Sizler de mali alanlarda çalışacağınız için (en azından bölümünüzün alanı bu olduğu için) risk yönetimi sizde ekstra öneme sahip. Keza bu süreçlerden önce finansal varlıkları maksimum şekilde korumak, günümüz firmaları için çok değerli.
  2. Fintech Hakkında Araştırma Yapmak: Bankacılık başta olmak üzere finansal servislerin tamamı Fintech (Finansal Teknolojiler) alanına geçiş yapmaya hazırlanıyor. Açıkçası hali hazırdaki fintech start-uplarının dışında, ben bu konuda danışmanlık yapan firmaların da çok ciddi şekilde artacağını düşünüyorum. Bu sebeple, sizler de isterseniz fintech’e geçiş yapan kurumsal firmalarda, isterseniz de bu kurumsal firmalara danışmanlık yapan danışmanlıklarda güzel rollerde görev alabilirsiniz. Bu nedenle haftalık görevlerimizin ikincisi de fintech hakkında araştırma yapmak üzerine.

Tıpkı vaka analizlerinde olduğu gibi, buradaki araştırmalarınızı da Kişisel Gelişim ve Kariyer Ajandası’na yazmanız önemli. Çünkü ilerleyen haftalarda dönüp bu notlara bakmanızı da isteyeceğimiz için belli bir şablon halinde kalmasını istiyoruz. Bunlarla ilgili yazılarımı da ilerleyen süreçte websitemizden takip edebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: