1) Kişisel Gelişim ve Kariyer Ajandası’nı Düzenlemek: Kendinizi geliştirmeniz amacıyla önerdiğimiz Kişisel Gelişim ve Kariyer Ajandası’na eğer halen başlamadıysanız bugün güzel bir fırsat olabilir. Buradaki temel amaç, süreç boyunca kendinizi geliştirecek şeyler yapmanız ve bunları ajandaya not almanız. Böylece, dönem dönem deftere baktığınızda geçmişte neler öğrendiğinizi gözlemleyebileceksiniz, ayrıca unuttuğunuz kısımlar varsa ajanda size tekrardan hatırlama imkanı sunacak.

2) Instagram ve Youtube’da #EvdeSpor Temalı Sayfaları Takibe Almak: Açıkçası koronavirüs sürecinin en önemli çıktılarından biri; hemen herkesin sosyal medyada kendi yetkinliklerini paylaşmak istemesi oldu. Özellikle de evde yapılan spor hareketleri kişisel olarak favorilerimden. Gerçi karantina döneminde herkes bir şeylerle uğraştı zaten fakat bu alanı böyle bugünden başlayıp uzun vadede surdurulebilir alışkanlık olarak hayatınızda tutabilirsiniz. Bir isim önerisinden yola çıkacak olursak da Eric Leija’yı takip etmenizi önerebilirim. (NOT: Kendisi yaptığı şeyleri o kadar kolaymış gibi gösteriyor ki siz denediğinizde aynı sonucu alamayınca hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz, normal yani. Hayal kırıklığı yaşamamıza gerek yok, muhtemelen çoğu kişi aynı noktada 🤦‍♂️)

3) Hayatın Muhasebesini Yapmak: Bu kısıma özellikle bu ayın diyelim. Haziran ayının başından itibaren hayatınızı gözünüzün önüne getirin. Neleri doğru yaptınız, nelerde pişmanlık yaşıyorsunuz? Kendinize belirlediğiniz yeni fikirler ya da kararlar var mı? Radikal değişimler düşünüyor musunuz hayatınızda? Bütün bunları, ister yukarıda bahsettiğim ajandaya isterseniz de başka bir kağıda yazabilirsiniz.

Bu üç maddeyi uygulamanın güzel yanı şu olacak; başka hiçbir şey yapmamış olsanız dahi, günün sonunda o günü sıfır üretimle geçirmemiş olacaksınız. Bir şeyler yapmış olmanın tadını alacaksınız kendi içinizde.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: