Genel

Vaka Analizi Soruları: Endüstri Mühendisliği (25 Haziran-2 Temmuz)

Bugünkü canlı yayında belirttiğimiz üzere, artık haftalık olarak Vaka Analizi Soruları ve Haftalık Görevler köşemiz olacak. Bu kısımda net bir doğru olmayacak, bu nedenle doğru yanıt aramanıza gerek yok aslında. Daha önceden edinmenizi önerdiğimiz gibi, herhangi bir defteri Kişisel Gelisim ve Kariyer Ajandası haline getirin ve bu sorulara vereceğiniz yanıtları da oraya yazın. Bizler de kendi yanıtlarımızı bir sonraki vaka sorularının altında paylaşıyor olacağız.

1) Yenilikçi iş fikirlerine yatırım yapan bir melek yatırım (angel investor) kuruluşunda İnovasyon Sorumlusu olarak görev alıyorsunuz. Göreviniz, MENA (Ortadoğu) bölgesindeki yenilikçi iş fikirlerini bulup onlara yatırım yapması için kurumdaki yatırımcılara rapor hazırlamak. Bu konuda araştırmalarınızı yaparken nasıl bir gidiş stratejisi yapardınız?

2) Piyasanın büyük çoğunluğuna hakim olan bir etkinlik ajansında inovasyon yönetimi üzerine çalışıyorsunuz. Normalde yenilikçi etkinlik fikirleri üretirken bu kez koronavirüs sebebiyle var olan etkinlikler de iptal ediliyor. Şirketin sizden beklentisi de bu karantina sürecinde gelir getirecek çözümler üretmeniz. Ne yapardınız?

(NOT: Bunun üzerine düşünürken Mart ayının sonundaki karantina sürecinde olduğumuzu ele alın.)

%d blogcu bunu beğendi: