Genel

Bugünlerde Favorim Haline Gelen (Ücretsiz) 4 Uygulama

  1. Replash: Minimal fotoğraflara özellikle ilgi duyduğum bu dönemde en çok araştırdığım şeylerden biri, bu konuda içeriklere sahip fotoğraf kütüphaneleri. Replash de bu konuda en iyi arşivlerden birine sahip özellikle. Beni daha da yükselten yanı ise, tüm görsellerin ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor olması. Bu sebeple paylaşımlarda dönem dönem buradan beslendiğimi de söyleyebilirim. Tek başına yeterli olmayabilir fakat kesinlikle iyi bir alternatif.
  2. Canva: Aslında Canva diğerlerine nazaran biraz daha uzun süredir hayatımda fakat hakkını teslim etmek adına bu listeye dahil ettim. Esasında hazır şablonlara baktığınızda pek çoğu amatör gibi gözüküyor fakat size o kadar çeşitli alternatifler sunuyor ki, onlar içinden (tabi eğer yaratıcı düşünme ve yüksek verimlilik isteme özelliğiniz varsa) profesyonel bir iş çıkartmanız da mümkün. Bu kategorideki diğer uygulamalar yerine neden Canva derseniz; çünkü Canva bu konuda kolay bir sistem sunuyor. Tabi bu kolay opsiyonlar eğip bükerek ondan çok daha kaliteli işler çıkartmak da dediğim gibi sizin elinizde.
  3. Bundle: Twitter’da en çok problem yaşadığım konu, haber portallarının kapladığı alandı. Zaten çok fazla liste yaptığım için bir de haberler için liste yapmak istemiyordum açıkçası. Öte yandan “farklı görüşlerdeki haber portallarını bir arada takip etme” takıntısıyla birlikte Twitter benim için biraz daha zor hale geliyordu, keza bu kez sevdiğim kullanıcıların twitlerini kaçırabiliyordum. Bundle bu konuda cidden çok önemli bi’ imkan sundu diyebilirim. Böylece Twitter’daki haber portallarını tamamen elemine edip, günün belli bir vaktinde Bundle’a vakit ayırarak o isteğimi karşılayabiliyorum.
  4. IFTTT: Pek çok sosyal medyayı entegre kullanan ve bunların belli bir plana oturmasını isteyen biriyseniz IFTTT kesinlikle ama kesinlikle muazzam bir uygulama. Bu uygulama resmen “sosyal medya mühendisliği” denilen bir kavramı hayatımıza kazandırdı. Örneğin, Pinterest’te ilgilendiğiniz bir konu başlığı varsa onunla ilgili yeni gönderiler geldiğinde onların Drive’a kaydedilmesini, Instagram’daki herhangi bir filtrenin diğer sosyal medya platformlarında değerlendirilmesi gibi onlarca opsiyona sahip. Bu konuda herkesin kendi içinde değerlendirebileceği çok farklı özellikler olduğu için net bir faydadan bahsetmek yerine herkesin kendi içinde farklı şeyler bulacağını söylemek daha mümkün olacaktır.
%d blogcu bunu beğendi: