1. TRIZ Gibi İnovatif Düşünme Methodlarını Öğrenmek: Bir firmanın inovasyon birimini yönetirken (ya da AR-GE ve Üretim gibi birimlerde inovasyon çalışmaları yaptığınızda) sizi ileriye taşıyacak olan en önemli unsur, düşünme sistemlerini bilmenizdir. TRIZ de bu konudaki en sağlam sistemlerden birisi. Aynı zamanda websitemizdeki “İnovatif Düşünme Teknikleri” serisine de göz atabilirsiniz, onlar da size katkı sağlayacaktır. Bu gibi tekniklere aşinalık kazandıkça, inovasyon alanında problemleri çözmek için elinizde güçlü kozlar olduğunu hissedeceksiniz.
  2. Kavramsal Sanatı Araştırmak: İlk bakışta “sanat türü ve inovasyon ne alaka” diyebilirsiniz fakat kavramsal sanatı anlayarak yorumlamak, size pek çok konuda inovatif düşünmenin kapısını açacaktır. Çünkü kavramsal sanat, ilk bakışta anlaşılmamakla birlikte aslında çok derin anlamlar içermektedir. Bu anlamlara hakim olduktan sonra ise artık bakış açınız değişir ve sadece sanatı değil, hayatın her alanını farklı yorumlamaya başlarsınız. Burada kavramsal sanatı seçmemin bir diğer nedeni ise, sahip olduğu eğlence ve estetik özelliğiyle size ilham verecek olması.
  3. Gamification (Oyunlaştırma) Kavramını Araştırın: Oyunlaştırma kavramı şu anda tüm dünyanın ve sektörlerin gündeminde. Çünkü birilerine bir şeyleri sevdirmek istiyorsanız bunun en iyi yollarından biri onlara oyun oynatmaktır. Tabi buradaki püf nokta, sadece oyun olsun diye değil; işlerinizde bir strateji olarak oyunu kullanmanız. Zaten Oyunlaştırma başlığı da aslında bu ikiliyi ne kadarviyi bağlayabildiğinizle alakalı. Eğer inovatif ürünler (ya da fikirler) geliştirme aşamasında oyunlaştırma kültürünü başarılı şekilde entegre ederseniz, ekibiniz içim de değerli bir motivasyon kaynağı oluşturmuş olursunuz.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: