Genel

Üniversite Öğrencileri İçin Karantina Sürecini Verimli Geçirmenin 5 Yolu

  1. Language Bodyler Bulmak : Normal zamanda İngilizce için özellikle biriyle konuşmak zor olabilir fakat bugünlerde tam sırası. Bir arkadaşınızla anlaşarak her gün Skype üzerinden belli bir süre yabancı dil pratiği yapın. Bu durum sizi, farklı İngilizce kalıpları öğrenmek için de zorlayacaktır. Zaten başarılar da genellikle bu tür “zorunda olma” durumlarıyla geliyor. İlk başta özgüven ya da pratiksizlikten kaynaklı problemler olabilir fakat dert etmeyin, zaman içerisinde gayret ettikçe önemli kazanımlar elde ettiğinizi göreceksiniz.
  2. Vaka Analizleri Çözmek: Sektörel olarak gelişim göstermenizin temel koşulu, sektörlerdeki bolca problemi/olayı gözlemleyip olarla ilgili yeni çözümler geliştirmek. Nitekim websitemizin “Seriler” kısmında yer alan Vaka Analizleri başlıklı köşemizin yazıları da bu amaç için yayınlandı aslında. Bu analizlerde mümkün olduğunca çeşitli bakış açıları görmek, kariyerinizde çok daha hızlı sürede yüksek basamaklara çıkmanızı sağlayacaktır. Çünkü bu yazıları teorik gibi gözükse de aslında teori ve uygulamayı iyi bir şekilde sentezlemekte.
  3. Haftalık Görevleri Yapmak: Websitemizde yer alan ve bu süreçte katkı sağlayacağını düşündüğümüz bir diğer konsept ise, haftalık görevler. Bu görevlerdeki temel amaç; okuyuculara her hafta çeşitli to do listler sunup kendilerini kariyer tarafında daima dinç tutmalarını sağlamak. Bahsedilen görevler hem kişisel gelişim hem de kariyer tarafını kapsamakta. Böylece kendinizi her açıdan dengeli bir şekilde geliştirebilirsiniz.
  4. Instagram’da Farklı Canlı Yayın Konseptleri Keşfetmek: Bütün sosyal medya kullanıcılarının bildiği gibi, bu süreçte Instagram canlı yayınlarına çok ciddi bir ilgi var. Bunun size yarayan tarafı ise, envai çeşit hobi keşfedebilirsiniz; RPG oyunlarının ders formatından tutun dans tarihinin teorik ve uygulamalı anlatımlarına kadar.. Bu nedenle Instagram’daki yayınları iyice araştırıp pek çok hobi türünü deneyimleyebilirsiniz. Bu sayede uzun vadeli ilgi alanlarınızı keşfetmeniz de kolaylaşacaktır.
  5. Kişisel Gelişim ve Kariyer Ajandası Tutmak: Bu süreçte pek çok şey öğrenebilirsiniz fakat daha da önemli olan; bunları düzenli olarak not alacağınız bir arşivinizin olması. Böylece belli periyotlarla flashback yaparak bilgilerinizi sürekli güncel tutabilirsiniz. Ayrıca öğrendiklerinizi düzenli notlar halinde korumak, bakış açınızı daha geniş ölçekte tutmanıza da olanak sağlayacaktır. Üstelik sürekli olarak gelişme kat ettiğinizi görmek de (gerek kişisel gelişim gerekse kariyer tarafında) sizi çalışmalarınızda ekstra motive edecektir.
%d blogcu bunu beğendi: