Genel

Flört Evresini Sevgililiğe Taşımak İçin 14 Şubat’ta En İyi Hediye Seçimini Nasıl Yapabilirsiniz?

Biriyle flört modunda takılıyor ve artık bunu tam manasıyla “sevgili” kavramına taşımak istiyorsanız “kilometre taşı” diyeceğimiz anlara ihtiyacımız var demektir, 14 Şubat da bu konuda bu konuda en iyi seçimlerden biri. Özellikle de iyi bir hediye seçimiyle birlikte bu isteğinizin karşılık bulması için önemli bir avantaj yakalayabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta ise, hediye seçimini bir strateji haline getirmek. Hediye konusunu “yapılması gereken bir iş” değil, “labirentin içinde farklı kapılar açılan bir oyun” olarak görmelisiniz. Bu oyunda sizin bazı güçleriniz var (flört ettiğiniz insanın neleri sevdiğini bilmek gibi) ve bu güçleri kullanarak labirentleri aşıp çıkış yollarından birine ulaşacaksınız. Diğer türlü sadece görev olarak baktığınızda ise maalesef iki taraf için de sıkıcı bir alışveriş haline geliyor.

Bu oyunda kişisel olarak kullandığım şöyle bir strateji var; biri daha maddi boyutlu, diğeri ise manevi anlam ifade eden iki hediye alıyorum. Aslında maddi hediyenin de kendi içinde hikayesi var. Şöyle ki; maddiyata dayalı hediye seçimlerim; kız arkadaşımın çok sevdiği ve benim hiç anlamadığım bir konu hakkında oluyor. Mesela bu ilk başlarda MAC’ten makyaj malzemesi almakla başlamıştı. Sonuç itibariyle benimle hiç alakası olmayan bir konuda, sırf o sevdiği için zaman ve para harcıyorum. Burada aynı zamanda karşı tarafa psikolojik olarak şöyle bir mesaj da veriyorsunuz aslında: “Ben senin için -kendi alanımın dışında da olsa- pek çok şeyi yapabilirim.” Kendimden devam edecek olursam; MAC’le başlayan bu stratejim daha sonrasında edebiyat tarihiyle ilgilenen başka bir kız arkadaşıma eski zamanların bilinen bir dergisinin az miktarda bulunan sayısını hediye ederek devam etti. Söylediğim gibi; çok pahalı olmak zorunda değil, sadece belli bir maddi ederi olan ve karşı tarafın çok ilgilenip sizin ilgilenmediğiniz bir alanda olması yeterli. Aslında sizin ilgilenmemeniz şart değil fakat hikaye açısından ilişkiye daha keyifli bir anlam katıyor açıkçası. Mesela oyun sevgimi bilen bir kız arkadaşım da Red Dead Redemption 2’nin çıktığı dönemlerde kardeşimden Steam bilgilerimi alıp hediye göndermiş, halen hayatımda aldığım en anlamlı hediyeler listesinde Top 3’ü zorlar. Bunun sebebi de kendisinin dijital oyunlarla yakından uzaktan alakasının olmamasıydı.

Manevi hediye tarafında ise bunun daha iyi bir hikaye ve daha ucuz fiyatla yapılması gerekiyor. Örneğin, bundan birkaç yıl önce İstanbul dışında yaşayıp sıkı Anadolu Efes hayranı olan bir kız arkadaşım vardı. Bir günümü ayırıp takımın idman yaptığı salonun girişinde bekleyerek tek tek tüm basketbolculara Efes formasını imzalatmıştım ve açıkçası o hediyeden sonra aramızdaki bağı daha kuvvetli şekilde benimsediğini hissettim. Burada şu ilaveyi de yapmalıyım; maddi hediye çok pahalı, manevi hediye de çok ucuz olmak zorunda değil. Maddi hediyenin olayı, parayı veren herkesin o ürünü alabilmesi. Yukarıda saydığım şeyler de aslında ortalama bir bireyin ulaşabileceği ürünler fakat sizin farkınız, yukarıda belirttiğim psikolojik mesajı vermek olacak. Manevi hediyenin olayı ise; “Aramızda oluşan hikaye benim için çok değerli” mesajını vermek. Burada son olarak şöyle bir ekleme yapmak istiyorum; ilişkide her zaman fedakarlık yapmak, karşı tarafa fazla değer göstermek yanlısı değilim. Çünkü böyle yaptığınızda ulaşılabilirliğiniz ve çekiciliğiniz azalır, karşı taraf sizi elde var olarak görmeye başlar fakat öte yandan böyle günlerde anlık nirvanalar yaşatarak karşı tarafın sizde özleyeceği hislerin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum da aranızdaki iletişimi ve ilişkiyi farklı boyuta taşıyacaktır. İşte flörtten sevgililiğe geçiş evresinde bu iki hediye türünü bir arada sunabilmek bu yüzden önemli.

%d blogcu bunu beğendi: