İş insanlarının hobi seçimleri, özellikle de kurumsal firmalarda büyük önem arz etmekte. Çünkü bu gibi yerlerde iş insanları hobileri sadece eğlence olarak görmez. Hobileri aynı zamanda sosyalleşme ortamlarıdır. Bu nedenle kendilerine en iyi ortamı sağlayacak aktiviteleri öncelikli hale getirirler. Belli arkadaş gruplarıyla çeşitli sporlar yapmak, sergileri gezmek ve müzayedelere katılmak bu hobiler arasında en yaygın olan seçeneklerdendir. Ayrıca sörf ve dans da yine iş insanlarının ilgi gösterdiği hobi seçenekleri arasında. Bunları uygulamak onlara hem işleri dışında bir alan yaratmak hem de network imkanı sunmaktadır. Gördüğünüz gibi network konusu üst kademeler için de fazlasıyla önemli.

Burada dipnot ekleyebileceğimiz ufak bir nokta ise, üst düzey yönetici ya da kurucular networkü daha çok fikir paylaşımı için önemsemektedir. Çünkü hepsi çok büyük miktarda meblağları yönetmekteler. Haliyle birbirleriyle yapacakları fikir alışverişi, aldıkları kararları daha çok benimsemelerini sağlıyor. Verilen kararların arkasında durulması zaten her alanda önemlidir. Bu nedenle network ortamını oluşturmaya da önem vermekteler. Hobiler de bu imkanı sağlayan en kilit noktalardan birisi. Bunun sizler için önemi ise, üst düzey yöneticilerin bu alışkanlığını şimdiden kendinize uyarlayabilirsiniz. Kendinize birkaç hobi edinin ve bunlarla ilgili toplulukların içerisinde yer almaya çalışın. Özellikle de yeni gelişen öğretiler ya da sporlarla ilgili olması, çevrenizdeki insanların da ilgisini çekecektir. Bunun yanı sıra, o alanın gelişiminde rol almak size farklı fırsatlar da oluşturabilir. Elbette vakit ayıracağınız için, ilgilendiğiniz alanın içinize sinmesi de önemli.

Hobilerinizi seçerken amacınız direkt network edinmek değil, bunu hayatınızın bir parçası haline getirmek olmalı. Ancak bu sayede onu içselleştirebilir ve tam performansla verim sunabilirsiniz. Bu da sonrasında çeşitli avantajları size getirecektir. Hayatınızın her aşamasında bu gibi ilham kaynaklarını değerlendirmeniz önemli. Çünkü daha önce yaşanmış olan tecrübeler, sizin kendinizi yetiştirmenizi kolaylaştıracaktır.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: