1) GE Türkiye Blog (geturkiyeblog.com) : General Electric, geleceğe yönelik sahip olduğu vizyon ve yaptığı çalışmalarla en heyecan verici şirketlerden birisi. Pek çok sektörde geçerli olacağını söylediğimiz “operasyonel işlemler sistemlere bırakılacak, firmalar teknoloji geliştirecek” düşüncesini şimdiden uygulamaya başlamış olmaları da bu vizyonu açıklar nitelikte. Esas güzel olan kısım ise, bu çalışmalarını ve gelecek öngörülerini kendi blog portallarından açıklamaları. Fabrikaların, üretimin ve robotların geleceği gibi pek çok konuda içerik paylaştıkları geturkiyeblog.com adlı sitelerini Endüstri Mühendislerine önermekteyiz. İngilizce içerikleri için https://www.ge.com/digital/blog adresini de takibe alabilirsiniz.

2)Endüstri 4.0 (endustri40.com) : Endüstri 4.0’ı bir günde olan bir olay değil, zamanla gelişen teknolojik süreç olarak nitelendirirsek tüm Endüstri Mühendislerinin bu süreci düzenli şekilde takip etmesi gerekiyor. Endustri40.com da bu noktada başarılı portallardan birisi. Pek çok şirket ve kuruluşun, portalın kuruluşunda kurucu üye olarak yer alması da sadece teorik değil uygulamalı bilgilerin de edinilmesini sağlamakta. Alanınızdaki güncel gelişmeleri ve geleceği dair bakış açıları için incelemenizi öneririz.

3)ST Endüstri (stendustri.com.tr): ST Endüstri de Endüstri Mühendisliği için değerli platformlardan birisi. Özellikle sektörden paylaştıkları haberler, mühendislerin alanlarıyla ilgili gelişmeleri takip etmeleri için iyi bir imkan sunmakta. Yukarıdaki iki portaldan farkı ise; teknolojik gelişmelerin yorumlamasına değil, ağırlıklı olarak şirket ve kuruluşların bu alandaki gelişmelerini haberleştirmeye odaklanmakta.

4) Industry 4.0 Today (industry40today.com): Industry40today.com için, yukarıdaki üç Türkçe portalın birleşimi diyebilirim. Bir yandan Endüstri Mühendisliği’nin geleceği açısından değerli olan teknolojilere değinirken, öte yandan bu konuda atılım yapan firmaların çalışmaları da yorumlanmakta. Bu da sektörünüzdeki global gelişmeleri takip etmeniz açısından önemli olacaktır.

5) Michel Baudin (michelbaudin.com): Michel Baudin, takip etmesi çok keyifli ve bilgilendirici bir endüstri danışmanı. Özellikle de görüşlerini veriler ışığında anlatması, o görüşleri daha kolay anlamanızı sağlıyor. Veri yönetimi ve robotik başta olmak üzere Endüstri Mühendisliği’ni direkt ya da dolaylı olarak etkileyen pek çok konuya yer verdiğini görebilirsiniz.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: