Dezeen (dezeen.com) : Dezeen şu anda mimarlıkta dünyanın en çok takip edilen haber/yorum portallarında birisi. Özellikle de dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan farklı mimarlık projeleriyle ilgili bizzat o projelerin mimarlarıyla konuşmaları ilham verici. Böylece bir mimarın iş disiplini, çeşitli ülkelerdeki mimarlık anlayışları ve mesleki düşünme yapısı gibi konularda önemli fikirler edinilebiliyor. Bu siteyi de Mimarlık bölümündekiler ve mimarlığa ilgi duyanlar için önermekteyiz.

BLDG Blog (bldgblog.com) : BLDG, mimarlık alanında görüşe dayalı bir blog sitesi. 2004 yılından beri mimarlık üzerine İngilizce yayın yapan bu portal, globaldeki çalışmalara odaklanmasıyla önemli bir altyapıya sahip. İçeriklerini incelemek, sektörle ilgili farklı bakış açılarına sahip olmanızı sağlayacaktır.

ArchDaily (archdaily.com) : ArchDaily, üstteki iki portaldan farklı olarak tamamen haber içeriğine dayalı bir site. Elbette tematik yapısından dolayı sadece mimarlık haberleri yapılmakta. Dezeen kadar popüler olan bir başka mimarlık platformu ArchDaily’i de günceli yakalamak adına incelemenizde fayda bulunmakta.

Arkitera (arkitera.com) : Arkitera, Türkiye’de mimari yayıncılığın önemli oluşumlarından birisi. Ülkemizdeki haberlerin yanı sıra dünyanın çeşitli bölgelerinden de mimari haberler paylaşan Arkitera, bu alanda düzenli bir yayıncılığın oluşmasında önemli bir misyon üstleniyor. Bu alanda Türkçe kaynak arayanlar için takip etmesi faydalı olacak portallardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: