Sırf yalnız kalmamak için insanlarla iletişim kurduğunuz oldu mu hiç? Bir grubun içerisinde yer almış olmak için size saçma gelen muhabbetlerin içerisinde yer aldınız mı? Bunları yaşamanız gayet normal çünkü günümüz iletişim biçimleri artık bu noktaya gelmiş durumda. Herkesin birbiriyle daha fazla iletişim kurduğu ama bu iletişimlerin içeriğinin boş olduğu bir dönemdeyiz artık. Bu durumun içten içe huzursuzluk yaratması ise, konunun daha ciddi şekilde ele alınmasını gerektiriyor. Kendi mutluluğunuzu ve huzurunuzu korumanız için bazen radikal kararlar almanız gerekebilir, bu da o anlardan birisi.

Uygulayacağınız ilk radikal çözüm, sadece zamanınızı çalmaktan ibaret olan konuşma ortamlarını terk etmek. Evet, mümkün olduğunca insanlarla iyi iletişim kurmalısınız fakat burada bir ölçü var. Bulunduğunuz ortamlar size zarar veriyorsa artık kendi iyiliğiniz, insanlarla iletişiminizin iyi olmasından daha değerli hale geliyor. Hem bazen yalnız kalmak da iyidir. Olayları daha berrak bir gözle yorumlar, çevrenizde olup bitenleri daha iyi şekilde gözlemlersiniz. Bu yalnızlık hissinin uzaması psikolojik olarak kötü etkileyebilir fakat genelde bu süreçler o kadar uzun sürmüyor zaten. Bir süre sonra ne istediğinizi, düşüncelerinizin neler olduğunu ve kendinizi hangi insanlara ait hissettiğinizi keşfedebiliyorsunuz. Bunu keşfettiğinizde artık zamanını çok daha iyi geçiren, hayatında da daha mutlu ve daha başarılı biri haline gelme olasılığınız fazlasıyla artıyor. Alışılmış durumların dışına çıkmak insanı zorlar fakat bazen bunu yapmamız gerekir.

Belli periyotlarla çevrenizi düşünün ve onlarla yaptığınız konuşmaların içeriğini değerlendirin. Bazen onlarla bir değerlendirme yapmanız, bazen de tamamen kendinizi çevrenizden soyutlamanız gerekiyor. Kalabalıklar içerisinde yalnızlaşılan bu dönemde bir şeylerin değişmesi gerekiyor ve bu strateji size kısa vadede zor gelse de uzun vadede çok daha iyi sonuçlar getirecektir. Hem böylece çevrenizde olan insanlar da sizin değerinizi daha iyi anlayabilir ve bu sayede görüşlerinize daha çok değer gösterebilirler.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: