1)“Kazan-Kazan” Mantığındaki Yönetici: Bu kategorideki yöneticiler için hevesli ve idealist oldukları sürece yeni mezunlar önemlidir. Çünkü bu yeni mezunların kendilerini de yukarıya taşıyacaklarının farkındadırlar. Genellikle otoritelerini hissettirirler fakat sizinle iyi bir iletişim de kurarlar. Böylece sizin kazanmanıza imkan sağlarken kendisi de bunlardan faydalanır. Pragmatist bir bakış açısına sahipseniz gayet iyi anlaşabilirsiniz.

2)Sadece Üst Yönetiminin Sözcülüğünü Yapan Yönetici: Bu gibi yöneticiler maalesef hem firmaya hem de çalışanlara zarar vermekteler. Tek öncelikleri üst yönetimle iyi ilişkilerini sürdürmektir ve bu doğrultuda çalışanların mutlulukları ön planda tutulmaz. Bu da çalışanların bir süre sonra işten ayrılmalarına neden olur. Günümüzde üst yönetim çalışanlarla daha fazla iletişim kurduğu için bu yöneticilerin sayısı giderek azalmakta.

3)Donanımını Paylaşmaya (Give-Back) İstekli Yönetici: Bu kategori genellikle danışman-yönetici profilini kapsamakta. Yaş olarak nispeten daha büyüklerdir ve artık firma içinde yeni yönetici adaylarını yetiştirmek için çalışırlar. Teknolojinin gidişatını öngörme konusunda çok iyi olmasalar da mesleki birikim ve insanları tanıma anlamında fazlasıyla değerli tecrübeleri vardır. Özellikle bu tecrübeleri öğrenmek için onlarla vakit geçirmek önemlidir.

4)Yaşanan Değişimlere Adapte Olmak İsteyen Yönetici: Orta yaş kategorisinde yer alan bu grup, içlerinde halen gençliği hissettikleri için kişisel olarak en sevdiğim yönetici profillerinden birine sahip. Kendi birikimlerini size aktarırken sizin de sosyal medya yönetimi gibi konularda kendilerine yardımcı olmanızı isterler. İlk maddeden farkı; kazan-kazan düşüncesindeki yöneticiler mesleki anlamda kazanç elde etmek isterken bu gruptaki yöneticiler kişisel gelişim anlamında katkı beklerler. Bu katkıyı beklerken de sizinle daha içten bir iletişim kurarlar.

5)Kendi Rutinleri Doğrultusundaki Yönetici: Bu yöneticiler için belli kalıplar vardır ve onun dışına çıkmak istemezler. Dolayısıyla sizinle ya da ekibin diğer üyeleriyle çok fazla konuşma isteğinde olmayıp gereken noktada gerektiği kadar iletişim kurarlar. Size zarar vermeye çalışmazlar fakat çok fazla gelişiminize pek katkı yapacaklarını da söyleyemeyiz.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: