Ankaragücü kalecisi Altay Bayındır, bu sezon başlangıcında takımın üçüncü kalecisiydi. Sonrasında alınan kötü sonuçlar, sakatlıklar vs. derken ilk 11’de oynamaya başladı ve yaptığı kurtarışlarla takımın ilk kalecisi oldu. Aynı şekilde, Beşiktaş’ın oyuncusu Dorukhan Toköz ve Trabzonsporlu Abdülkadir Parmak da bu sezon başlangıcında oynadıkları takımlarda as kadro oyuncusu değillerdi fakat bir sezon bile geçmeden takımlarının kilit oyuncuları arasına girdiler. Bir başka örnek olarak Merih Demiral’ı söyleyebiliriz. Geçtiğimiz sezon başında Alanyaspor’a geldiğinde pek çok futbolseverin tanımadığı bir futbolcuydu, sonrasında Alanyaspor’daki oyunuyla İtalya’ya gitti ve şu anda Ozan Kabak’la birlikte kendi mevkisinde Türk milli takımının geleceğini kurtaracağı düşünülüyor.

Bu durumlar sadece futbolda geçerli değil. Geçtiğimiz seneye kadar kimsenin tanımadığı Ben Fero şu anda 15-30 yaş aralığındaki pek çok kişinin playlistinde yer alıyor. Peki bu nasıl oluyor? Aslında olayı yorumlamak basit. Saydığımız tüm bu isimler, kendi tutkuları uğruna yıllarını feda ettiler. Ben Fero’nun bir şarkısını dinlerken o çalışmayı dört dakikadan ibaret görüyoruz, oysa ki o şarkının çıkması için yıllarca emek verildi. Ya da Abdülkadir Parmak 24 yaşına kadar da aynı yeteneğe sahipti ve benzer çalışma ritminde devam ediyordu. Bir anda yakaladıkları çıkış ise kaderin sunduğu avantajlardan birisi. Bu bir şekilde oluyor çünkü. Siz neyin nasıl olduğunu anlayamadan sahip olduğunuz yeteneğin ve verdiğiniz emeğin karşılığını görmeye başlıyorsunuz. Hayatın çalışma tarzı böyle.

Futbola yeteneği olup gerçekten çok çalışan ve fırsatları kovalayan kimse ömür boyu amatör ligde kalmaz. Aynı şekilde, belli bir ses kalitesi olan ve müzik üzerine sürekli deneyen, kovalayan, imkanları zorlayan herkes bir şekilde kitlelere ulaşır. Yaptığı projeyi sürekli olarak geliştiren, birkaç seneyi maddi imkan olarak gözden çıkaran ve müşteriye ulaşmanın yeni yollarını arayan girişimciler de bir zaman sonra istediği başarıları elde etmeye başlar. Açıkçası daha önceki yılları bizzat yaşamadığım için bu konuda net yorum yapmam gerçekçi olmaz fakat bu dönemde bu böyle. Dijital dünyayla birlikte her şey daha şeffaf ve erişilebilir hale geldi. Eğer kısa vadeli zorunluluklarınız yoksa bu fırsatı mutlaka öncelikleriniz arasına almalısınız.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: