İLİŞKİLER

Flört Evresinde Dikkat Edilmesi Gerekenler – II: #Kadınlar

1)Gördüğünüz Yanlışları Belirtmek: İlişkilerin sona ermesinin en önemli nedenlerinden biri, erkeklerin yaptığı çeşitli yanlışların sonraki süreçte daha da büyüyüp ilişkiyi çıkmaza sürüklemesi. Bunun önüne geçmek için, karşınızdaki kişinin yaptığı yanlışı sürdüreceğini düşündüğünüzde yanlışını söyleyin. İlk başta olumsuz reaksiyon verme ihtimali bulunuyor fakat uzun vadede iki tarafın da mutluluğu için bu önemli.

2)Bazı Konularda Net Olmak: Erkeklerin flörte bakış açısı bazen kadınlardan daha farklı olabiliyor. Kadınlar bu süreci karşısındakini daha yakından tanımak gibi görebilirken erkeklerde ise oluşması kesinleşen sevgililik sürecinin ön hazırlığı gibi bir düşünce hakim olabiliyor. Elbette istisnaları olabilir fakat genel kanı bu şekilde. Erkeklerin bu bakış açısı ise, olayları bilgisayar sistemi gibi “1 ve 0” olarak düşünmesinden geçmekte. Bir şey ya vardır ya da yoktur. Bu düşünceden kaynaklanabilecek problemleri engellemek adına, içinde bulunduğunuz evreyi daha iyi belirtmeniz faydalı olabilir. Böylece iki taraf da yaşadıkları dönemden keyif alabilirler.

3)Rahat Alan Yaratmak: İlişkilerde karşı tarafı ikna etmesi gereken genellikle erkek tarafı olduğu için erkeklerde kendini daha iyi sunma çabasını görebilirsiniz. Bu durum flörte giden süreci hazırlamış olabilir fakat flörtün evresinin devamı için artık daha rahat olmasını sağlamalısınız. Kendisini çok fazla kasmaması gerektiğini hissetmeli. Bunu yapmadığında ilişkide kendisi gibi davranamayacaktır, bu da bir süre sonra ister istemez çeşitli problemler getirecek.


4)İletişim Yönetimini İyi Yapmak: Kadınların ikili ilişkilerdeki en önemli rolü, ilişkideki iletişimbiçimlerini geliştirmesi. Örneğin; bir problem yaşadığınızda erkeğin atacağı adım, sizin o sürece kadar kurduğunuz iletişime bağlı. Ya da iki taraf arasında bir kriz yönetimi olduğunda da ilişkinin geleceğini kadının iletişim yönetimi belirler. Her ne kadar ilk adımı genellikle erkek tarafı atsa da onun adımını hangi ayağıyla atması gerektiğini, kurduğu zeminle kadın belirler.

5)Yol Arkadaşı Olabileceğinizi Hissettirmek: Flört evresinde erkeklerin düşündüğü en önemli konulardan biri, karşısındaki kadının kendisine yol arkadaşlığı yapıp yapamacağıdır. Dolayısıyla, eğer flört evresindeyken bunu sevgililiğe taşımayı düşünüyorsanız karşı tarafa yol arkadaşı olabileceğinizi hissettirmelisiniz. Yaşadığı problemleri sorup ona değer verdiğini hissettiren, hevesle bir şey anlattığında hevesini paylaşarak dinleyen bir kadın neredeyse her erkeğin birlikte olmak istediği kişiyi tanımlamakta. Tabi sizin de bu talep etmeniz çok normal. İlişkinin akıbeti de zaten bu yol arkadaşlığının karşılıklı olmasına dayalı.

%d blogcu bunu beğendi: