İLİŞKİLER

Flört Evresinde Dikkat Edilmesi Gerekenler – I : #Erkekler

1)İlgi Gösterirken Ölçüyü Korumak: Kadınlar için erkeklerde en çok aranan özelliklerden biri ilgi göstermesidir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken detay ise, ilginin ölçüsü. Eğer gereğinden fazla ilgi gösterirseniz karşı taraf sıkılabilir. Ayrıca bu davranışı çok samimi bulmayacaktır. Dolayısıyla, kendi hislerinizi taşıyan bir ilgi gösterme şekli flört ettiğiniz kişi için ideal olacaktır.

2)Kendinizi Net Bir Şekilde İfade Etmek: Konuşmanın ilk dönemlerinde bazı davranışlarınızı ya da düşüncelerinizi törpülemiş olabilirsiniz, bu dönemde onları karşı tarafa ifade edin. Eğer bu ikiniz için problem yaratacaksa flört aşamasında konuşmaya çalışın. Aksi takdirde olası sevgililik süreçlerinde bu davranış ya da düşünceleriniz iki taraf için de çeşitli hayal kırıklıkları ve/veya tartışmalar yaratabilir.

3)Karşı Tarafa Özgürlük Alanı Tanımak: Flört evresi, henüz bir şeylerin tam olarak belli olmadığı “flu” dönemlerdir. Bu nedenle konuştuğunuz kişi aynı zamanda 1-2 kişiyle daha konuşabilir, bu sizin için de geçerli. Bazı kişiler yanlış bulabilir fakat çoğunlukla flörtler bu şekilde çünkü flört dediğimiz evre, “karşı tarafı daha yakından tanıma dönemi” olarak görülüyor. Bir nevi iş mülakatı olarak da düşünebilirsiniz. Bu durumu göz önünde bulundurduğunuzda karşı tarafla olan iletişiminiz de daha iyi olacaktır.

4)Kendi Beğenilerinizi Yansıtmak: Her insanın kendine has zevkleri vardır, bu zevklerinizi flört aşamasında yansıtın. Örneğin, sevdiğiniz konsept kafe ya da farklı bir alan varsa buluşma yeri olarak bazen buraları önerin. Aynı şekilde, yapmaktan keyif aldığınız ya da ilk kez deneyimlemek istediğiniz etkinlikleri de birlikte yapmayı flört ettiğiniz kadına teklif edin. (Tabi öncesinde karşı tarafın bu aktiviteleri sevip sevmeyeceğini düşünün ve dikte ederek değil, öneri şeklinde söyleyin.) Kendi beğenilerinizi bu yollarla yansıtmak, karşı tarafın sizi daha iyi tanımasını sağlayacaktır. Böylece kafasında sizinle ilgili daha çok veri biriktirmiş olabilir. Sizi daha çok benimsemesi için bu önemli bir faktör.

5)Karşı Tarafı İyi Gözlemlemek: Sevgililikte yaşanan ayrılmaların çoğu, karşı tarafın yanlış tanınmış olmasından kaynaklanıyor. İkinci maddede bunu kendiniz için yapmanızı söylemiştik, bu maddede ise karşı tarafı içeriyor. Buradaki bir diğer fark ise, zevklerden ziyade karakteristik özelliklere odaklanması. Örneğin, problemlerinizi anlattığınızda ilgili bir şekilde dinliyor mu?Hayatınızın kötü dönemlerinde de yanınızda olacağını hissedebiliyor musunuz? Tüm bunlar, flörtten sonraki sevgililik evresinin iyi geçip geçmeyeceğine dair işaretler sunmakta. Bu nedenle, çiftlerin birbirini daha yakından tanımasını sağlayan bu evrede karşı tarafı iyi gözlemlemeniz de fazlasıyla değerli.

%d blogcu bunu beğendi: