Şanışer – Kaç Kere Öldün: Şanışer’i yaklaşık 10 yıldır dinliyorum fakat bu şarkının bendeki yeri biraz daha ayrı. Geçen seneden beri giderek artan sorgulamaların en güzel yansımalarından biri bu şarkı. Her dinleyişimde kendimi ve hayallerimi sorgulamamı, bu hayaller için neler yaptığımı ve yapabileceğimi düşünmemi sağlıyor. Her dinleyende o etkiyi yaratır mı bilemiyorum fakat sözlere odaklandığınızda sizde de etki yaratacağını düşünmekteyim.

Sansar Salvo & Kaan Boşnak – Koptu Kayış: Eskiden Sansar Salvo’yu çok seven, son yıllarda ise açıkçası biraz hayal kırıklığı yaşayan biri olarak bu şarkıyı dinleyince içimde beliren İŞTE İSTEDİĞİMİZ SANSAR SALVO BU çığlığıyla eski Sansar’dan izler bulduğum için aşırı mutlu oldum. Ayrıca Kaan Boşnak’ı da seven biri olarak bu şarkıya çok güzel bir dokunuş yaptığını söyleyebilirim.

Redd – Prensesin Uykusuyum: Çağan Irmak’ın Prensesin Uykusuyum isimli filmini izlediğimde bu şarkıyı duymuştum ve film için yapıldığını düşünüyordum, tam tersinin olduğunu öğrenince fazlasıyla şaşırmıştım. Çağlar Çorumlu’nun ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu göstermesinin yanı sıra Redd dinlemeye başlamam için de bu film iyi bir etki bırakmıştı. Dolayısıyla bu nadide grupla tanışmamı sağlayan parça olduğu için Prensesin Uykusuyum da listedeki yerini aldı.

Alice in Chains-Would?: Playlistimde bazı gruplar var ki, başka hiçbir parçalarını neredeyse hiç dinlememiş olsam da tek şarkısıyla favorilerimden biri haline geliyor. Alice in Chains’in Would parçası da bunlardan biri. Belki diğer parçalarında Would’dan daha iyileri de olabilir fakat biraz da alışkanlık yaratmış olmasından kaynaklı sanırım, bendeki eskimeyen parçalardan biri olarak duruyor.

Sabaton – Panzerkampf: Açıkçası power metal hayatımın hiçbir döneminde favori müzik kategorilerimden biri olmadı, Sabaton da sürekli olarak dinlediğim bir grup değil fakat çeşitli dönemlerde bir şekilde yolumun düştüğü şarkılara sahip. Özellikle II. Dünya Savaşı’nı ele alan parçalarında anlam veremediğim bir enerji hissediyorum. Prohorovka Muharebesi’ni ele alan Panzerkampf da bu enerjiyi veren parçalardan biri.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: