Genel

İkili İlişkilerde Ufak Sürprizlerin Önemi

Flörtle sevgililik evreleri arasında ince bir çizgi var ve bu çizgiler aradaki geçişler de süreç içerisinde yaptıklarınıza bağlı aslında. Ufak sürprizler de karşınızdaki insanın sizinle sevgililiği düşünmesini sağlayabilecek önemli detaylardan biri. Bunu sadece bir hediye vermek olarak değil, deneyim paylaşmak şeklinde görmek gerekiyor. Bir hediye almak, o hediyeyi kendiniz oluşturmak ya da önceden hazırladığınız konseptle güzel ve farklı bir gün yaşatmak bu konuda iyi birer yardımcı olabilir.

Bu konunun önemli olmasının esas sebebi ise, karşınızdaki insan için özel olduğunuzu hissettirmenizi sağlaması. Flört süreci zaten çok ekstrem bir durum değil, kafa yapısı uyumlu olan ve dış görünümüne belli bir özen gösteren herkes flört edebileceği birilerini bulabilir fakat sevgililiğe giden yol bunun daha fazlasını gerektiriyor. Özellikle de karşınızdaki insanın size bağlı olmasını ve aranızdaki iletişime değer vermesini istiyorsanız bir hikaye oluşturmalısınız. Onu düşünerek saatlerinizi harcayıp yaptığınız bir hediye bu hikayelerden olabilir. Bunları yapmak için çok büyük fedakarlıklarda bulunmanıza da gerek yok zaten. Hem büyük fedakarlık yaptığınızda karşı taraf kendisini rahatsız hissedebilir, bunun yerine önem verdiğinizi eldeki zaman ve maddi imkanlar doğrultusunda göstermeniz yeterli olacaktır. Böylece karşı taraf da ona verdiğiniz değeri hisseder ve size karşı daha farklı bir gözle bakmaya başlar.

Konuyla ilgili dikkat etmenizi önereceğimiz tek nokta ise, ufak sürprizleri tadında bırakmanız. Bazı zamanlarda karşınızdaki insan beklemiyorken bir hediye sunmak keyiflidir, hem mutluluk hem de değerli olma duygusunu hissettirirsiniz fakat bunu çok fazla yaptığınızda sürprizleriniz anlamını yitirir. Su-elmas örneğinde olduğu gibi, öneminden bağımsız olarak az bulunanın kıymeti daha iyi bilinir. Hiç olmaması ise karşı tarafın böyle bir şeyi tanımamasına neden olur, ki bu da sevgililik sürecine giden yolda karşı tarafın hissetmesi gereken duygulardan bazılarını hissedememesi anlamına gelir.

%d blogcu bunu beğendi: