1) Konuşma Başlatma Şekillerine Dikkat Etmek: Bunu zaten çoğunuz yapmıyordur fakat yine de belirtmekte fayda var. Flört etmek istediğiniz biriyle selam-naber diyalogları üzerinden konuşmak fazlasıyla itici gözükebiliyor. Bunun yerine direkt konuşabileceğiniz bir alan bulmaya çalışın. Instagram hikayeleri bu konuda en iyi olanaklardan biri. Bu başlangıçları her zaman erkek tarafı yapmak zorundaymış gibi bir hava oluşturulsa da pek öyle değil aslında. Eğer karşısındaki kişiden hoşlandıysa ve flört etmek istiyorsa bu başlangıçları kadınlar da yapabilmeli. Yine de daha önce bu konuda bir önyargı oluşmuş olsa da son yıllarda bu önyargının kırılmaya başladığını söyleyebiliriz.

2) Belli Konulara Saplanıp Kalmamak: Diyelim ki Instagram hikayesine cevap olarak ya da normal mesaj yoluyla bir konu açıp karşınızdaki kişiyle iletişim başlattınız. Bundan sonrası biraz kritik. Eğer konuyu çok fazla uzatırsanız karşınızdaki kişi bir süre sonra sıkılmaya başlayacaktır, hem erkek hem de kadınlarda bu durum geçerli. Bu nedenle konuşma esnasında konuyla ilgili gerektiği kadar konuşulduğunu düşünüyorsanız yumuşak geçişlerle başka konuları konuşun. Hem böylece karşınızdaki kişiyle daha fazla konuda konuşmaya başlamış olursunuz. Diğer türlü sizi sadece belli konularda konuşacağı biri olarak konumlandırabilir.

3) Konuşma Akışı İçerisinde Rahat Olmak: Karşınızdaki kişiyle günün her saati konuşmak zorunda değilsiniz, bazen o anda konuşma bittiyse mavi tık da olabilir. “Mavi tık atmış olmayayım” diye konuşmayı devam ettirmeye çalışmak bazen aranızdaki diyalogun kalitesine zarar verebilir. O anlarda kendinizi nadasa bırakmış gibi düşünün. Belli bir süre sonra daha kaliteli bir içerikle diyalog başlatıp konuşmaya devam edebilirsiniz. Bu düşünceyi benimsediğinizde zaten konu bulma sıkıntısı yaşamazsınız, karşı taraf da bir süre sonra size eşlik etmeye başladığında kendiliğinden akan ve bütün gün süren konuşmalar yapabilirsiniz.

4) Aranızda Bir Hikaye Oluşturmak: Normal konuştuğunuz birisiyle flört etmenin en kritik eşiği, aranızda bir hikaye oluşmaya başlamasıdır. Mesela diğer insanların anlamsız bulacağı fakat sizin için kilit öneme sahip metaforlar olabilir. Onun adıyla benzerlik taşıyan bir şarkı ya da kendisine karşı sadece sizin kullandığınız bir nickname bu metaforlara birer örnek olabilir. Bu sayede karşı taraf sizinle arasında bir enerji hissetmeye başlar, çünkü onun için artık diğerlerinden farklı biri haline gelirsiniz. Bu oluşturmak için de aynı şekilde rahat olmalısınız, konuşmanın akışı zaten aranızda bir hikaye oluşturacaktır. Üzerinde durabileceğiniz tek nokta ise, mümkün olduğunca karşınızdaki kişinin hayatını size anlatabileceği bir konuşma ortamı hazırlayabilirsiniz. Mesela çok sevdiği bir eşyası, hayatındaki farklı alışkanlıkları ya da yaşadığı enteresan olaylar üzerinden bu hikaye oluşturulabilir. Bunların konuşulmasını da belli bir süre geçtikten sonra konular arası yumuşak geçişler sayesinde yapabilirsiniz.

5) Kıskançlığı Bu Süreçte Kenarda Bırakmak: Karşınızdaki kişi sizinle gayet samimi bir şekilde konuşuyor olabilir fakat öte yandan flört adayı şeklinde konuştuğu başka kişilerin olması da mümkün. Bu sizin için de geçerli tabi. Sonuçta henüz birbirinize bir söz vermemişsiniz, sadece daha yakından tanımak için imkan tanıyorsunuz. Bunu baştan kabullenmek, aranızdaki iletişimde hep belli bir tutarlığı sürdürmenizi sağlayacaktır. Eğer gerçekten aranızda bir enerji oluşursa hem siz hem de karşı taraf zaman içerisinde diğer konuştuğu kişileri hayatınızdan çıkaracaksınızdır zaten. Bu nedenle kıskanç hissini bir kenara bırakıp sadece aranızdaki konuşmanın keyfine odaklanın. Karşı taraf bunu hissettiğinde sizinle konuşurken rahatlık hissedecektir. Sürdürülebilir bir iletişim için bu fazlasıyla önemli.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: