-Sağlıkla ilgili durumları kenarda bırakırsak- Aldatılmak bir insanın başına gelebilecek en trajik olaylardan birisi. Çünkü insanın kendisini yenilmiş ve kusurluymuş gibi hissetmesine neden oluyor. Daha acısı ise, bunu hissettiren kişinin hayatınızdaki en değerli kişilerden biri olması. Kendinizi tamamen adadığınız ve güven limitinizin olmadığı birinden bunu yaşayınca ister istemez bir boşluğa düşüyorsunuz. Bu gibi anlarda kişisel doğrum ise, karşı tarafa karşı intikam alma hisleri yerine tamamen özünüze dönmeniz. Çünkü karşı tarafın artık sizin için bir önemi yok. Dolayısıyla onun için harcayacağınız her efor size ekstra zarar verecek. Artık yeni bir sayfa açabilmelisiniz, bunun da yolu öncelikle kendinizle yüzleşmekten geçiyor.

İlk olarak kendinize şunu sorun; bu durum nasıl bu hale geldi? İlişki içerisindeyken görememiş olabilirsiniz, şu anda yapacağınız değerlendirme daha kapsamlı olacaktır. İlgisiz miydiniz, son dönemlerde yaşadığınız çeşitli problemler karşı tarafın sizden soğumasına mı neden oldu? Buradaki amaç kendinizi suçlamak değil, zaten suçlu falan değilsiniz. Aşırı kötü bir sevgili bile olsanız bunun karşılığı aldatmak olamaz, dolayısıyla bu soruların amacı suçlamak değil. Sadece süreci bu noktaya getiren durumları anlamanız için bu sorular. Çünkü hayatınız boyunca daha pek çok ilişkiniz olacak, güven kırıklığınız oluşsa da insanlarla ilişki yaşamaya devam edeceksiniz, bu çok normal ve aslında olması gereken bir durum. Sonraki ilişkilerinizde daha kaliteli bir zemin oluşturmak için de biten ilişkinizi kendi açınızdan değerlendirmeniz çok kıymetli. Değerlendirme sonucunda karşı tarafın sizden soğumasına neden olacak hatalar yaptığınızı fark edebilirsiniz, bunlar olursa da kendinizi suçlamayın. İlişkinin hemen ardından yaşanan süreçte zaten yeterince yıprandınız, artık özünüze dönüp biraz kendinizi fark etme evresindesiniz.

Bu evreyi tamamladığınızda artık daha farklı biri haline geldiğinizi göreceksiniz. İnsanlardan beklentileriniz, onlarla konuşma biçiminiz ve sahip olduğunuz birikim sizi artık ilişkilerde çok daha mutlu biri haline getirecek. Kendi yapmanız gerekenleri ve ilişki stratejinizi özünüze dönme sürecinde belirlediğiniz için bu durum karşı tarafa da yansıyacak. Zaten daha baştan artık size daha uygun insanları seçmeye başlayacaksınız, diğer kişiler duygularınıza bakılmaksızın bir şekilde soğuk gelecek. Bu yüzden mutlaka o kötü süreçten sonra bir şekilde kendinize dönmeye çalışın. Evet, bu çok zor. İçinizde öfke ve üzüntü bu kadar fazlayken bunu başarabilmek çok zor fakat güçlü kalabilmek için buna ihtiyacınız var. Hayat akışı sizi zaten olumlu noktalara götürecek, yeter ki siz bir adım atın. Kendinize odaklanmak bu adımlardan en önemlisi.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: