1) Hikaye Anlatıcılığı (Storytelling) Hakkında Araştırma Yapın: Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih bölümlerinin meslek açısından kısıtlı oldukları söylense de aslında o konu tam olarak öyle değil. Bazı yetkinliklerle birleştirirseniz her iki bölüm de pek çok mesleğin kapısını açabilir, hikaye anlatıcılığı (storytelling) bu yetkinliklerden biri. Önümüzdeki haftaya kadar bu kavramın detaylarını araştırın ve ne demek olduklarını genel hatlarıyla öğrenin.

2) Hikaye Anlatıcılığı Hakkında Öğrendiklerinizi Yorumlayın: Haftalık görevler serisinde en sık karşılaşacağınız görevlerden birisi yorumlamak olacak. Çünkü verdiğimiz konu başlıklarını akılda kalıcı şekilde öğrenmeniz için onları yorumlayabilmeniz gerekiyor. Dolayısıyla bu yazıyı bilgi değil yoruma dayalı şekilde yazmanızı istiyoruz. Örnek oluşturması açısından aşağıdaki soruların yanıtlarını verebilirsiniz;

– Hikaye anlatıcılığı bir mesleğe neler katar? – Hikayesi anlatıcısı olmak için neler gerekiyor? – Kendinizde hikaye anlatıcılığı açısından olumlu ve olumsuz gördüğünüz özellikler neler?

3) Bölümünüze Bağlı Olarak Edebiyat ya da Tarihten 5 İngilizce Terim Öğrenin: İngilizce sizin için zorunlu değilmiş gibi düşünülse de aslında öyle değil. Özellikle farklı iş modelleri geliştirmeniz için ingilizce okumalar yapmanız gerekiyor. Bu nedenle ilk çalışmalarımızı kelime pratikleri üzerine yapacağız. Haftalık Görevler konsepti için bir defter edinip ikinci maddedeki yorumlamaları ve kelime pratiklerini bu defterde yapabilirsiniz, böylece zaman içerisinde geriye dönüp gelişiminizi gözlemleme fırsatınız olacaktır.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: