Genel Makine Mühendisliği MÜHENDİSLİK

Haftalık Görevler: Makine Mühendisliği (30 Nisan-6 Mayıs)

1) CAD/CAM Alanında Araştırma Yapmak: CAD/CAM programları şu anda Makine Mühendisliği mezunları için en önemli çalışma alanlarından biri. Aslında çok yeni bir alan değil, bu programlar 40 yıllık bir tarihe sahip fakat uzay ve uçak endüstrisinde kullanılmaya başlandığından beri önemi çok daha fazla şekilde arttı. Makine Mühendisliği’nde genellikle Teknik Resim dersinde 1-2 dönem anlatılsa da bunu kendi çalışmalarınızla internetten çok daha ileri boyutlarda geliştirebilirsiniz. Tersine Mühendislik gibi çeşitli modülleri bulunan bu programların her modülü ayrı bir uzmanlık gerektiriyor ve hepsi gayet iyi kariyer imkanları sunmakta.

2) Bu Konuda Edinilen Fikirleri Not Almak: Haftalık Görevler’de en önemli misyonlarımızdan birisi, sürekli olarak kendinizi geliştirmenizde teşvik edici olmak. Bu doğrultuda kendinize bir defter edinmenizi ve öğrendiklerinizi buraya not almanızı öneriyoruz, CAD/CAM de bunlardan biri. Bu program ne gibi kariyer imkanları vaat ediyor, hangi modülleri bulunmakta, öğrenme süreci sizin yeteneklerinizle uyumlu mu, tüm bunları 1-2 paragrafa aktarın. Sonraki dönemde dönüp baktığınızda araştırmalarınızı ve aldığınız kararları daha sağlam bir zemine oturtabileceksiniz.

3) İmalat Sektöründen 5 İngilizce Terim Öğrenmek: İngilizcenin önemi zaten belli fakat bunun dışında bir de CAD/CAM gibi spesifik alanlarda çalışmak için çok daha büyük bir önem taşıyor. Bu programlarda kendinizi geliştirmeniz için Türkçe içerik çok kısıtlı, bu teknik bilgiye sahip olanlar da genellikle yüksek meblağlar ile eğitimler vermekte. Bu nedenle iş ingilizcesini öğrenmek oldukça değerli. Bu doğrultuda sürekli olarak çeşitli sektörlerden terimlerin İngilizcelerini öğrenmenizi önereceğiz, başlangıç ise imalat sektöründe. Buradaki terimleri de üst maddede bahsettiğimiz deftere kaydedebilirsiniz. Böylece bu defter sizin için tam anlamıyla sektörel gelişim raporu haline gelebilir.

%d blogcu bunu beğendi: