Genel Haftalık Görevler İktisat İİBF

Haftalık Görevler: İktisat (30 Nisan-6 Mayıs)

1) Sigorta Teknolojileri (Insurtech) Kavramını Araştırın: Ortalama yaşam süresinin artması ve iş yapış şekillerinin değişmesiyle birlikte sigorta sektöründe de bazı değişiklikler yaşanmaya başladı, ilerleyen dönemde bu değişiklikler çok daha radikal boyutlara varacak. İlaç sektöründeki olası yenilikler de bu değişiklikleri yakından etkileyecek. Dolayısıyla, sigortanın geleceğini belirleyen kişiler multi-disipliner bakış açısına sahip olanlar olacak. Eğer sizler de bu sektörün teknolojiyle birleşiminde yer almak istiyorsanız önce teknolojiyle sigorta uyumunu araştırmalı, sonrasında da olabildiğince farklı sektörlerde okumalar yapmalısınız.

2) Bu Konudaki Yorumlarınızı İki Paragrafla Anlatın: Insurtech ile ilgili şu anda bazı soru işaretleri var, konuyu araştırdığınızda muhtemelen siz de bu soru işaretlerini göreceksiniz. Bu maddedeki önerimiz ise, yazacağınız yazıyla birlikte soru işaretlerini kendi içinizde giderecek çözümler sunmanız. Bu yazıda sigorta teknolojilerinin tanımı değil, onun yapacağı etki ve karşılaşacağı zorluklar üzerine yoğunlaşmanızı öneriyoruz. Örneğin, yazıda aşağıdaki soruların yanıtlarını verebilirsiniz. Konuyla ilgili “Sigorta ve Emekliliğin Geleceği” adlı yazımızdan da bazı sorular için fikir almanız mümkün.

– Sigorta teknolojilerinin, çalışanlar ve sigorta firmaları için ne gibi kârı ve zararı olacak?

– Sigorta teknolojilerini şimdiki sigorta firmaları hayata geçirebilir mi? Yoksa bu yeni dünyanın yeni kahramanları mı olacak?

– Sigorta teknolojilerini oluşturan temel teknolojiler neler olacak, bunlar hangi özellikleriyle kilit rol üstlenecek?

3) Sigorta Sektöründen Beş Terimin İngilizcesini Öğrenin: Haftalık Görevler serisinin en önemli hedeflerinden biri de, bölümünüzün istihdam potansiyeli olan departmanlarla ilgili İngilizce birikiminizi artırmada teşvik etmek. Bu doğrultuda, ilk olarak sigorta sektörüyle ilgili daha önce bilmediğiniz beş terimi İngilizce olarak öğrenmenizi öneriyoruz. Bu konuda bir defter tutup yazıları ve kelimeleri oraya yazabilirsiniz. Hem böylece bir süre sonra geriye dönüp baktığınızda sektörel birikim olarak geldiğiniz noktayı daha iyi gözlemleyebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: