1) Bir Hafta Boyunca Psychology Today’i (psychologytoday.com) Takip Etmek: Psychology Today, şu anda Psikoloji dünyasının en popüler portallarından biri. Dolayısıyla, teknik bilgi ve ilham almak açısından o portaldaki içerikleri incelemek sizin için önem arz ediyor. Haftalık görevlerimizden biri de bu doğrultuda, önümüzdeki haftaya kadar Psychology Today’i incelemeniz. İngilizce seviyeniz çok iyi değilse içeriklerin hepsini anlamak problem olabilir fakat metinleri Google Translate’ten çevirdiğinizde en azından ana temayı anlayabilirsiniz. Ayrıca sürekli olarak İngilizce içeriklere mağruz kalmak, bu dile olan eğiliminizi de artıracaktır.

2) Psychology Today’den Seçtiğiniz İki İçeriği Değerlendirmek: Geçen hafta, bu görevler için Haftalık Görevler Defteri edinmenizin iyi olabileceğini belirtmiştik. Bu görevimiz de defter üzerinde uygulayabileceğiniz türlerden biri. Bu görevimizde, önümüzdeki haftaya kadar Psychology Today’den incelediğiniz içerikler arasından iki tanesini özellikle seçmenizi ve bunlarla ilgili yorumlar yapmanızı öneriyoruz. Yazının konusu, yazıda katıldığınız ve katılmadığınız düşünceler, Psikoloji dünyasında bu konuda yapılan çalışmalar bu yazınızda yer alabilir.

Bu gibi analizleriniz oldukça önemli, çünkü olaylar karşısında yorum gücünüzün yüksek olması ve sadece derste anlatılanları değil dünyayı global olarak gören bir Psikoloji mezunu olmanız için yazılarınız size altyapı oluşturacaktır.

3) İçeriklerden 5 Kelime Seçip Öğrenmek: Psychology Today’de okuyacağınız yazıların mesleki gelişime katkısının yanı sıra bir diğer önemi, İngilizce pratiği yapmanızı sağlaması. Buradan yola çıkarak, önümüzdeki haftaya kadar okuyacağınız yazılardan bilmediğiniz beş kelimeyi seçmenizi ve deftere not almanızı görevler listesine ekliyoruz. Bu kelimelerin, yazıldıkları makalede sık kullanılan kelimeler arasında yer alması ise işlevsellik açısından size daha çok katkı sağlayacaktır.

NOT: Psychology Today, hem PDR hem de Psikoloji bölümlerine hitap ettiği ve alanında en saygın portallardan biri olduğu için bu hafta hem PDR hem de Psikoloji bölümlerine aynı şekilde önerilmiştir. Normalde her iki bölümün Haftalık Görevler’i ayrı olarak hazırlanmaktadır.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: