Genel

Haftalık Görevler – II: İşletme (6-12 Mayıs)

1) Bir Hafta Boyunca Forbes’u (forbes.com) Takip Etmek: Forbes şu anda işletme-yönetim alanının en köklü ve popüler portallarından biri. Bu popülerliğini elbette kalitesine ve işletme-yönetim alanındaki hemen her konuya değinmesine borçlu. Dolayısıyla İşletme öğrencileri/mezunları olarak böylesine önemli bir portalı takip etmeniz sektörel gelişiminiz açısından büyük önem taşıyor. Bu portal takibindeki amaç, birikim olarak kendinizi geliştirmenizin yanı sıra globaldeki olayları da gözlemlemek. İngilizce seviyenize bağlı olarak içerikler zorlayabilir fakat Google Translate kullandığınızda en azından ana temayı anlayabilirsiniz. Ayrıca bu içerikler sayesinde İngilizce bir şeylere mağruz kalmak, bu dil ile daha çok bağ kurabilmeniz için size katkı sağlayacaktır.

2) Seçtiğiniz İki İçeriği İncelemek: Bu görevdeki amaç ise, geçen haftaki görevde söylediğimiz gibi yorum gücünüzü artırmak. Ayrıca sektörel bir içeriği İngilizce olarak okuyup, anlayıp, onunla ilgili görüş bildirmek de sizi iş hayatına hazırlayacaktır. Bu iki yazıyı haber yazılarından ziyade görüş bildiren yazılardan seçmeniz daha iyi olabilir, böylece o görüşe katıldığınız ve katılmadığınız noktaları belirtebilirsiniz. Bu durum yorum kabiliyetinizi artıracağı gibi sektörel gündemi takip etme alışkanlığı da kazandıracaktır. Kendinizi birikim açısından sürekli olarak güncellemek için bu fazlasıyla önemli.

3) İçeriklerden Bilmediğiniz 5 Kelimeyi Öğrenmek: Aldığımız geri bildirimler neticesinde kelime pratiklerine bir süre daha devam edeceğiz. Bu haftaki kelime pratiklerinin seçimi ise, Forbes’ta takip edeceğiniz içeriklerden olacak. Kelimelerin kategori olarak bir ayrımı yok fakat Haftalık Görevler defterine not alacağınız bilinmeyen kelimelerin mümkün olduğunca o makalede çok geçiyor olması iyi olabilir, böylece o kelimeleri öğrenmek sizin için daha işlevsel olacaktır.

%d blogcu bunu beğendi: