1) Önümüzdeki Haftaya Kadar Freshome’u (
freshome.com) Takip Etmek: Mesleki gelişimin en önemli parçalarından biri, alanınızla ilgili sürekli olarak takip ettiğiniz portalların olmasıdır. Freshome bu konuda İç Mimarlık bölümü için iyi bir portal tercihi olabilir. Biz de bu nedenle, haftalık görevlerdeki portal takibinde Freshome’u belirledik. Yazılar İngilizce olduğu için yabancı dil bilginize bağlı olarak zorlayabilir fakat en kötü ihtimalle Google Translate’i kullandığınızda en azından ana fikri anlayabilirsiniz. Tabi bunu son çare olarak görüp mümkün olduğunca içerikleri çevirmeye çalışmak önemli. Hem düzenli İngilizce içerik takibi hem de alanınızdaki farklı perspektiflerini görmek için bu gibi portalları incelemek size önemli geri dönüşler sağlayacaktır.

2) İki Yazı Seçip Yorumlamak: Haftalık Görevler serisinin esas misyonlarından ikisi, yorum gücünüzü ve İngilizce pratiklerinizi artırmak. Bu sebeple, yorum gücü için Freshome’daki yazılardan iki tanesini özellikle seçip ele almanızı görevlerimiz arasına dahil ettik. Yazıda yeni öğrendiğiniz şeyler, katıldığınız-katılmadığınız noktalar, değerlendirmek istediğiniz bakış açıları varsa yorumlarınızda bunları ele alabilirsiniz.

3) Bilmediğiniz Beş Kelimeyi Not Almak: Geçen haftaki Haftalık Görevler serimizde önerdiğimiz şeylerden biri, haftalık görevler için defter edinmenizdi. Bu görevimizde de tıpkı ikinci görevde olduğu gibi deftere uygulayabileceğiniz bir çalışma bulunmakta. Okuduğunuz yazılarda özellikle ön plana çıkan beş bilinmeyen kelimeyi not alıp bu deftere ekleyin. Ön plana çıkan diye belirtmemizin sebebi, ilk aşamada yaygın ve bilmediğiniz mimarlık kelimelerine odaklanmak daha faydalı olacaktır. Ara sıra deftere dönüp baktığınızda bu kelimelerle aranızda aşinalık oluşacak ve daha kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz. Yabancı dilde kelime öğrenimi için bir seferde ezberlemek yerine zamanla aşinalık kazanmak hep daha iyi sonuçlar vermiştir.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: