Endüstri Mühendisliği Genel Haftalık Görevler

Haftalık Görevler – II: Endüstri Mühendisliği (4-10 Mayıs)

1) Bir Hafta Boyunca GE Türkiye Blog’u Takip Etmek: Sektörel gelişimin en önemli parçası, sektörle ilgili yapılan çalışmaları ve geleceğe dair öngörüleri alabilmektir. GE Türkiye Blog içerikleriyle bu konuda önemli bir rol üstleniyor. Sitede imalattan AR-GE ve inovasyona kadar mühendisliğin pek çok dinamiğiyle ilgili yazılar yer alırken, Endüstri Mühendisliği için bu yazılar biraz daha fazla önem arz ediyor çünkü azıların çoğunda sizin ön plana çıkabileceğiniz meslekler yer almakta. Bu haftaki görevimiz de, geturkiyeblog.com’u önümüzdeki haftaya kadar inceleyip okuyabildiğiniz kadar içerik okumanız. Sitede farklı kategoriler yer alsa da neredeyse hepsi sizin potansiyel çalışma alanlarınızın içine giriyor, bu nedenle mümkün olduğunca yazıların hepsine göz atmanızı öneririz.

2) GE Türkiye Blog’da Okuduklarını Yorumlamak: Geçen haftaki yorumlama ve İngilizce pratikleri görevleri şekil değiştirerek bu hafta da devam ediyor. Bu kez, sitede okuduğunuz içeriklerle ilgili aklınızda kalanları paylaşmanızı istiyoruz. Geçen haftaki yazımızda, bu yorumları ve İngilizce pratikleri yazabileceğiniz bir Haftalık Görevler defterinin iyi olacağını söylemiştik, böyle bir deftere sitede gözlemlediklerinizi yazabilirsiniz. Mesela, uçak sanayisinde Endüstri Mühendisleri nasıl bir rol üstlenebilir? Sağlık sektöründe nasıl fark yaratabilirsiniz? GE Türkiye Blog size bu gibi soruları yanıtlamanız için fikir verecektir.

3) 5 Terimin İngilizcesini Öğrenmek: Geçen haftaki beş kelime öğrenildiyse yeni beş kelimenizi öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bu konuda iise.org’u kullanmanızı öneririm, keza orada Endüstri Mühendisliği’nin pek çok birimiyle ilgili (mühendislik ekonomisi, organizasyonel yönetim vb.) onlarca terim bulunuyor. Hem bazılarını internetten araştırarak nerelerde kullanıldığını da görebilirsiniz.

(IISE linki: https://www.iise.org/details.aspx?id=645)

%d blogcu bunu beğendi: