1) Önümüzdeki Haftaya Kadar Nutrition Facts’i Takip Etmek: Mesleki gelişimin en önemli parçalarından biri, sektörünüzle ilgili takip ettiğiniz portallar olmasıdır. Hem Türkiye’de bu alanda popüler bir portal olmaması hem de İngilizce içerik takibi alışkanlığı edinmeniz için konuyla ilgili önereceğimiz portal İngilizce olacak. Yabancı dil bilginize bağlı olarak içerikleri anlamanız zorlaşabilir fakat metinleri Google Translate’ten çevirdiğinizde en azından ana fikri anlayabilirsiniz. Tabi yine de bunu son ihtimal olarak düşünüp öncesinde içerikleri kendiniz çevirmeye çalışırsanız daha çok katkı verecektir. Çünkü buradaki amaç, Nutrition Facts’i her gün inceleyip İngilizce yazılara bir nevi maruz kalmanız. Çünkü yabancı dil öğreniminde en önemli olay o dile maruz kalmak, sürekli onunla ilgili bir şeylerle karşılaşmaktır.

2) Özellikle Belirleyeceğiniz İki İçerikle İlgili Yorumlamak: Geçtiğimiz hafta paylaştığımız ilk görevlerde de belirttiğimiz gibi, Haftalık Görevler serisinde en önemli misyonlarımızdan ikisi, yorum gücünüzü geliştirmek ve İngilizce pratiği yapmanızda teşvik etmek olacak. Bu kapsamda, Nutrition Facts’te okuyacağınız yazılardan ikisini seçip onları yorumlamanızı görevlerimiz arasına dahil ediyoruz. Bu yazılarda neler anlatılıyor? Konuyla ilgili daha önceden bir fikriniz var mıydı, okuduğunuz yazılar size neleri ilk kez öğretti? Bunları yanıtlayacağınız bir yazı yeterli olacaktır. Bu görevdeki amaç ise, hem İngilizce olarak bir şeyleri inceleyip onlarla ilgili yorum yapabiliyor olup hem de sektörel gelişmeleri detaylı inceleyerek onlarla ilgili bilgi sahibi biri haline gelmeniz.

3) Okuduğunuz İçeriklerden Anlamını Bilmediğiniz Beş Kelime Seçmek: Bu görevdeki amaç ise, okuduğunuz İngilizce içeriklerdeki anlamını bilmediğiniz kelimeleri Haftalık Görevler defterine dahil etmek. Bu kelimelerin, mümkün olduğunca kullanıldıkları içeriklerde sıkça yer alan kelimelerden seçilmesini öneriyoruz. Böylece o kelimeleri öğrenmek sizin için daha işlevsel olacaktır. Öte yandan, bu kelimeleri deftere yazıp belli periyotlarla dönüp baktığınızda artık o kelimelerle aranızda aşinalık oluşacak. Bu da yabancı dildeki kelimelerin öğrenilmesinde işe yarayan stratejilerden biridir.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: