1) Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi Araştırın: Artırılmış Gerçeklik, yakın gelecekte iç mimarlığın neredeyse bütün dinamiklerini değiştirebilecek bir teknoloji. Özellikle de dekorasyon stratejisi belirlerken elde edeceğiniz verilerin büyük bir kısmı artırılmış gerçeklik programlarından gelecek, sizin göreviniz bu verileri yorumlamak olacak. Bu nedenle şimdiden artırılmış gerçeklik teknolojisini araştırmanız fazlasıyla önemli. Elbette bunun mimarlıkla ilişkisini de araştırmalısınız. Konuyla ilgili “Artırılmış Gerçeklik Teknolojisinin İç Mimarlar İçin Önemi” adlı yazımız da size fikir verebilir.

2) Bu Teknolojinin Mimarlık İlişkisini Yorumlayın: Bu araştırmalarınızın size uzun vadeli birikim sağlaması için bunları yorumlamanız gerekiyor. Dolayısıyla, artırılmış gerçeklikle ilgili yaptığınız araştırmaları bir kağıda birkaç paragrafla yorumlayın. Bu yazıda bilgi cümleleri de yer alabilir fakat ağırlığın yorumlarınızdan oluşması önemli, diğer türlü kendinizi geliştirmeniz zorlaşacaktır. Örnek oluşturması açısından aşağıda üç soru paylaşıyoruz, yazınızda bunların yanıtlarına yer verebilirsiniz;

a) Artırılmış Gerçeklik teknolojisi İç Mimarlığı nasıl etkileyecek?

b) Sizin buradaki rolünüz ne olabilir?

c) Bu gelişme İç Mimarlığın niteliğinde ve İç Mimar sayısında nasıl bir değişim yaratacak?

3) Mimarlıkla İlgili 5 Terimin İngilizcesini Öğrenin: Her meslekte olduğu gibi İç Mimarlık için de İngilizce büyük bir öneme sahip. Dolayısıyla Haftalık Görevler serimizde bolca İngilizce pratik gerektiren çalışmalar olacak. Bunların ilki, sektörünüzle ilgili terimler öğrenmenize yönelik. İkinci ve üçüncü maddeleri uygulamanız için bir defter edinmenizi öneririz, keza bundan sonraki haftalarda da yazmaya dayalı görevlerimiz olacak. Hem yazdıklarınızı kalıcı bir defter tutmak sizin için arşiv görevi de görebilir. Böylece zaman zaman dönüp baktığınızda kendinizdeki gelişimi de gözlemleyebilirsiniz.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: