google.com, pub-4233333229036275, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Çevre Mühendisliği Genel Haftalık Görevler MÜHENDİSLİK

Haftalık Görevler – I: Çevre Mühendisliği (10-16 Mayıs)

1) Cowspiracy (Sürdürülebilirliğin Sırrı) Belgeselini İzlemek: Her hafta ayrı konseptlerde görevler verdiğimiz Haftalık Görevler serisinin sizin için ilk görevi, Cowspiracy belgeselini izlemek. Bu belgeseli diğer doğa-çevre belgesellerinden ayıran ise, hayvan tarımının yaptığı etkiyi ele alması. Büyük çaplı çevre örgütlerinin ya da kuruluşların hayvan tarımının etkisini es geçtiğini vurgulayan belgesel, size farklı bir bakış açısı sunacaktır. Mesleğinizin önemli parçalarından birinin “sürdürülebilirlik” teması olduğunu düşünürsek bu bakış açısı size hem entelektüel hem de mesleki bakış açısı katacaktır.

2) Belgeseli Yorumlamak: Haftalık Görevler serisinin önemli misyonlarından ikisi; dil pratiğinizi geliştirmek ve yorum gücünüzü artırmak. Bu nedenle yorumlama konusunda bolca görevimizin olacağını söyleyebiliriz. İlk haftanın bu konudaki görevi ise, Cowspiracy belgeselini izledikten sonra birkaç paragrafta yorumlamanız. Size göre belgeselin artıları ve eksileri nelerdi? Yeni öğrendiğiniz ya da daha önceden eksik bildiğinizi fark ettiğiniz konular var mı? Bunları özellikle Haftalık Görevler için kullanacağınız bir deftere yapmak çok daha faydalı olacaktır. Böylece zaman içerisinde defteri şöyle bir baştan sona incelediğinizde geldiğiniz noktayı görmek sizi motive edecektir.

3) Belgeselde Yer Alan ve Bilmediğiniz 5 Kelimeyi Kaydetmek: İngilizce pratikleri konusunda en önemli aşamalardan birisi kelime pratikleri. Bu nedenle, izlediğiniz belgeseldeki İngilizce kelimeleri anlamaya çalışarak bilmediğiniz 5 kelimeyi deftere kaydedin. Bunların, belgesel içerisinde en çok kullanılan kelimelerden olması işlevselliğini artıracaktır. Ayrıca yukarıdaki görevde olduğu gibi, zaman içerisinde defterdeki kelimeleri incelemek o kelimelere aşina olmanızı sağlayacak. Bu durum, kelimeleri ezberlemekten daha iyi bir yöntem. Çünkü yabancı dilde kelime ezberlerken en iyi strateji, o kelimelere aşina olmaktır.

%d blogcu bunu beğendi: