1) Yapay Etler Konusunu İnceleyin: Dünyadaki kaynaklar tükenmeye başladıkça yeri çareler üretilmeye çalışılıyor, yapay etler de bunlardan birisi. Özellikle 3 boyutlu yazıcıların bu konuda çare olacağı düşünülse de henüz üretim şeklinin nasıl olacağı kesinleşmiş değil. Gıda Mühendisliği mezunu olarak bu konuda çalışma potansiyeliniz bulunuyor, bu nedenle ilk haftaki araştırma konusunu yapay etler olarak belirledik. Konuyla ilgili öğreneceğiniz bilgiler, ilginizi çektiği takdirde size kariyer planlama evresinde hedef belirlerken ilham verebilir.

2) Yapay Etlerin Gıda Olarak Kullanımıyla İlgili Yorumlamanızı İki Paragrafla Yazın: Öğrenme sürecinin en önemli parçalarından biri, öğrendiklerinizi yorumlayarak anlatabilmektir. Bu nedenle, araştırma görevlerimizin devamında onları yorumlamanızı da isteyeceğiz. Haftalık Görevler serisi sürekli olarak devam edeceği için buradaki görevleri yapacağınız bir defter edinmenizi de önerebiliriz. Yapay etler konusundaki yorumlarınızı da bu deftere yazabilirsiniz. Kelime sayısı konusunda bir kısıt yok fakat sadece bilgiden oluşan bir yazı olmamasını öneriyoruz, çünkü o sizin gelişiminize büyük bir katkı sağlamayacaktır. Bunun yerine, kendi öğrendiklerinizi ön plana çıkarmalısınız. Aşağıdaki soruların yanıtlarını vermek bu konuda iyi bir örnek olabilir:

– Yapay etlerin önündeki en büyük engel nedir?

– Bu konuda hangi teknolojilerin kullanılması planlanıyor, sizce hangileri daha çok gelecek vaat etmekte?

– İnsanların bu ürünlere karşı reaksiyonunu olumlu hale getirmek için nasıl bir çalışma izlenebilir?

3) Gıda Sektörüyle İlgili 5 İngilizce Terim Öğrenin: Haftalık görevlerdeki bir diğer önemli misyon ise, iş ingilizcenizi geliştirmeniz için sürekli olarak teşvik edici önerilerde bulunmak. Bu doğrultuda, önümüzdeki haftaya kadar gıda sektörüyle ilgili 5 terimi İngilizce olarak öğrenmenizi öneriyoruz. Sektörle ilgili olması dışında bir kısıt yok, mesela ürünlerin içinde kullanılan maddeleri öğrenerek başlayabilirsiniz, ya da sektörün diğer kısımlarında da olabilir.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: