google.com, pub-4233333229036275, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Genel

Haftalık Görevler: Çocuk Gelişimi (29 Nisan-5 Mayıs)


1)
Uyarlanabilir Öğrenme (Adaptive Learning) Sistemini Araştırın: Dünyanın şu anda geldiği nokta, neredeyse hizmetin kişiselleştirilmiş olarak sunulmasını gerektiriyor. Buna rağmen eğitimde halen geniş kitlelere aynı içeriğin sunulmasına devam edilmekte. Bunun önüne geçmek için yapılan çalışmalardan birisi uyarlanabilir öğrenme. Çocuk Gelişimi mezunu olarak bu konuda çalışmalar yapıp, kreşlere ve ilkokul döneminde eğitim veren kurumlarına bir hizmet servisi satabilirsiniz. Biraz daha mikro düşünüyorsanız da, bu konuyu bir yetkinlik olarak kendinize kazandırıp çocukların gelişim süreciyle ilgilenen çeşitli görevlerde uzman olarak işe alım için ön plana çıkabilirsiniz. Uyarlanabilir öğrenme bunu sistemsel bir programla yapıyor, detaylarını incelediğinizde çeşitli örnekler de bulabileceksiniz.

2) Bu Sistemin Nasıl Uygulanabileceğiyle İlgili İki Paragraflık Yazı Yazın: Bu konuda araştırma yaptıktan sonra, öğrendiklerinizi yorumlayacağınız bir yazı yazmanızı öneriyoruz, çünkü gelişim sürecinizin yarıda kalmayıp aynı şekilde devam etmesi gerekiyor. Bu yazıda uyarlanabilir öğrenmenin tanımından ziyade onu yorumlamanız daha önemli. Bunun nedeni ise; yazının amacı bildiğinizi kanıtlamak değil, bu bilgiyi nasıl yorumlayabileceğinizi görmeniz. Örneğin yazınızda aşağıdaki soruların yanıtlarını arayabilirsiniz:

– Uyarlanabilir Öğrenme stratejisi kreşlerde ve ilkokullarda nasıl uygulanabilir?

– Özel okullar bunu nasıl bir gelir modeli haline getirebilir?

– Bu sistem çocukların öğrenme sürecine gerçekten katkı sağlar mı, eğer yapabiliyorsa ne gibi katkılar sağlar?

3) Eğitim Sektöründen 5 Terimin İngilizcesini Öğrenin: Günümüzde İngilizce bilmeyen birinin uzun süreli olarak fark yaratması pek mümkün değil, dolayısıyla bu serimizde iş ingilizcesi konusunda bolca pratikler yer alacak. İlk olarak, bir hafta boyunca eğitim sektöründen beş terimin İngilizcesini öğrenmenizi öneriyoruz. Daha sonraki süreçte İngilizce içeriklerle ilgili görevler de devreye girecek, böylece şimdiden bu çalışmalara başlayarak o görevleri daha içten bir şekilde yapabilirsiniz. Böyle bir zorluk (challenge) sunmamızın nedeni ise, globaldeki fırsatları görebilen bir Çocuk Gelişimi mezunu olmanızda katkı sağlamak. Maalesef bu olmadığında fark yaratabileceğiniz alanlar çok daha kısıtlanacak.

%d blogcu bunu beğendi: