1) CRISPR-Cas9 Projesini Araştırın: Crispr şu anda biyomühendislik dünyasının en çok heyecan veren işlerinden biri. Bu projenin sonunda DNA’nın gelecekteki konumu çok daha farklı bir boyuta varabilir. Sizlerin bu noktada yapabileceği ise, ilk olarak bu projenin detaylarını incelemek. Sektörünüzdeki fırsatları görmek için öncelikle yapılan çalışmaları görüp onların detaylarına hakim olmanız gerekiyor. Gerek Crispr-Cas9 gerekse önümüzdeki haftalarda önereceğimiz diğer araştırma konuları sonrasında direkt ya da dolaylı olarak size kariyer imkanları sunabileceği için bizim açımızdan büyük önem taşıyor.

2) Bu Projeyle İlgili Yorumlamalarınızı Yazın: Crispr-Cas9 projesini araştırdıktan sonra, bu projenin sizde oluşturduğu fikirleri bir kağıda yazın. Bu fikirler bilgi içerebilir fakat tamamen bilgiye dayalı olmamasını öneriyoruz, diğer türlü kendinizi geliştirmeniz pek mümkün olmayacaktır. Buradaki amaç sizin olayları yorumlama gücünüzü geliştirmek. Örneğin, bu yazıda aşağıdaki soruların yanıtlarını verebilirsiniz;

– Crispr-Cas9 projesinin önündeki –teknik gelişme ve prosedür anlamında- en büyük engeller nedir?

– DNA’lar neden bu kadar önem kazanmaya başladı, Crispr-Cas9 projesinde nasıl bir öneme sahipler?

– Bu projede atılacak adımlar, DNA ile ilgili başka projelerin de önünü açabilir mi? (Bkz. DNA ile imza projesi)

3) Sektörünüzle İlgili 5 İngilizce Terim Öğrenin: Biyomühendisliğin en önemli özelliklerinden biri, bu konuda yapılan önemli çalışmaların genellikle yurt dışında geliştirilmesi. Bu nedenle Türkiye’deki makaleler ve çalışmalarla kendinizi maksimum seviyede geliştirmeniz pek mümkün değil. Dolayısıyla Haftalık Görevler serisinde İngilizce pratiklere bolca yer vereceğiz, bunların ilki ise sektörel kelimelerle ilgili. İki ve üçüncü maddeler için kendinize bir defter edinip bu defteri sadece Haftalık Görevler çalışması için kullanabilirsiniz. Böylece dönem dönem bakıp kendinizdeki gelişimi görmek de sizi daha çok çalışmak için motive edebilir. Kelimelerin alanı konusunda bir sınır yok, biyomühendislikle ilgili olması yeterli olacaktır.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: