1) Diyetisyenlerin Yarış Atlarıyla Çalışma Potansiyelini Araştırın: Henüz Türkiye’de yaygınlaşmasa da dünyanın pek çok bölgesinde at sahipleri, atlarının beslenme alışkanlıklarını kontrol etmesi için atın veterineri ve seyisleriyle uyumlu çalışacak diyetisyenler istihdam etmeye başladı. Buradaki amaç, hayvan sağlığını konuyla ilgili farklı disiplinlerin birlikte ele alması. Bu konuda ilk olarak basit bir araştırmayla dünyada neler olup bittiğini öğrenmenizi öneririz. Böylece buradan kendinize bir kariyer imkanı çıkarıp çıkaramayacağınızı öğrenebilirsiniz. Eğer içsel motivasyonunuz sizi bu konuda çalışmaya motive ederse yurt dışından pek çok eküriyle çalışma olanağı yakalamanız mümkün, ayrıca Türkiye’deki at yarışçılığında böyle bir sistemin uygulanmasında da önemli bir rol oynayabilirsiniz.

2) Bu Konuda Öğrendiklerinizi Yorumlayın: Haftalık Görevler serimizdeki en önemli parçalardan biri, yapılan her araştırmayı yorumlamak. Böylece öğrendikleriniz uzun vadede daha fazla akılda kalacak ve bilgiyi yorumlayabilme kabiliyetiniz gelişecek. Bu konuda da, araştırdığınız konuyla ilgili örnekleri ve bu örneklerin ileride hangi boyutlara varacağını yorumlayabilirsiniz. Yorumlarınızın eksik ya da yanlış olmasından çekinmeyin, bu özellik zamanla gelişecek. Ayrıca “Diyetisyenler İçin Yarış Atlarındaki Kariyer Fırsatı” adlı yazımızdan da fikir alabilirsiniz.

3) Sektörünüzden 5 İngilizce Terim Öğrenin: İngilizce, bu süreçte puzzle’ın en önemli parçası. Dolayısıyla görevler içerisinde her zaman önemli bir yere sahip olacak. Bu hafta için İngilizce ile ilgili görev ise, sektörünüzdeki terimlerden 5 tanesini öğrenmek. Bu konuda bir defter alıp, o defteri sadece Haftalık Görevler için kullanabilirsiniz. Keza ikinci maddedeki yorumlamak ve üçüncü maddedeki İngilizce terimler başta olmak üzere bu serimizde yazmaya dayalı pek çok görev olacak. Bu terimler ve yorumlamalar, ilerleyen süreçte mesleki gelişiminizi de göstereceği için defterde arşiv olarak durması da ekstra fayda sağlayacaktır.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: