1) Vaka Analizi Çözümlemek: Geçtiğimiz haftalarda çeşitli araştırma konuları verdikten sonra bu hafta tüm bölümlerde vaka analizlerine odaklanıyoruz. Böylece teorik ve uygulamaya dayalı çalışmalarla bir nevi iş dünyasının simülasyonunu deneyimlemiş olabileceksiniz.

Vaka analizinin sorusu ise şöyle: Eşitsizliklerin azaltılmasıyla ilgili lokal (yurt dışı bağlantısı bulunmayan) bir sivil toplum kuruluşunda proje planlama üzerine çalışıyorsunuz. Sizden beklenen, kuruluşun hali hazırdaki çalışmalarını daha da geliştiren ya da daha geniş kitlelere duyuran stratejiler geliştirmeniz. Kuruluşun sizden istediği son şey ise, artık alanınızdaki global kuruluşları incelemeniz ve onlarla işbirlikleri oluşturmanız. Bu durumda nasıl bir araştırma ve network kurma yolu izlerdiniz? Yurt dışındaki ulaştığınız kişilere nasıl işbirlikleri teklif ederdiniz? Onları bu tekliflere nasıl ikna edebilirdiniz?

Bu konuda kendinizi bir uzman olarak görmeyebilirsiniz fakat aslında buna pek gerek yok. Çünkü bu vaka analizlerindeki amaç, size olabildiğince farklı alanlardan örnekler sunmak. Bu sayede analiz yaparken hangi alana karşı daha fazla ilginizin olduğunu görebileceksiniz. Bu da kariyer planlama sürecinizde fazlasıyla işe yarayacaktır.

2) 5 Farklı Cümle Başlangıç Kalıbı Kullanmak (İngilizce): Buradaki amaç ise İngilizce cümlelerinize mümkün olduğunca zenginlik katmak. Sadece kelimelerin anlamlarını ezberlemek çok işe yaramayabilir, bu kelimelerle ilgili birkaç cümle kurmak çok daha işlevsel olacaktır. Bu kalıpları hali hazırda biliyorsanız internetten kendiniz başka kalıplar da bulup onlarla cümle oluşturabilirsiniz.

Eventually: Sonunda (Birkaç paragraflık yazı yazarken son paragrafın başlangıcında kullanılabilir.)

On the other hand: Öte yandan

In my opinion: Benim görüşüme göre (Özellikle de çok sık I think kalıbını kullanmamak için kullanılabilir.)

Otherwise: Aksi takdirde

Meantime: Bu arada

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: