google.com, pub-4233333229036275, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Genel Haftalık Görevler İşletme İİBF

Haftalık Görevler #4 – İşletme (20-26 Mayıs)

1) Vaka Analizi Çözümlemek: Geçtiğimiz haftalarda çeşitli araştırma konuları verdikten sonra bu hafta tüm bölümlerde vaka analizlerine odaklanıyoruz. Böylece teorik ve uygulamaya dayalı çalışmalarla bir nevi iş dünyasının simülasyonunu deneyimlemiş olabileceksiniz.

Vaka analizinin sorusu ise şöyle: Düğün, balo, kına gecesi gibi organizasyonlar d üzenleyen bir firmada sosyal medya sorumlusu olarak çalışmaktasınız. Firmanın sizden beklentisi, sosyal medya profillerinde yapılan paylaşımların kurumsal kimliği yansıtmasının dışında bir de viral olması. Dolayısıyla özellikle de Twitter’da eğlence dünyasıyla ilgili güncel gelişmeleri içeriklerinize aktarmanızı istiyor. (Tabi belli bir resmiyet görünümünü de koruyarak.)

Bu güncel gelişmeleri sektörünüzle ilgili yaratıcı içeriklere dönüştürürken nasıl bir strateji izlerdiniz? Hangi kategorideki güncel olaylar daha çok sizin alanınıza girerdi? Viral olma konusunda hangi çalışmalara öncelik tanırdınız?

Bu konuda kendinizi bir uzman olarak görmeyebilirsiniz fakat aslında buna pek gerek yok. Çünkü bu vaka analizlerindeki amaç, size olabildiğince farklı alanlardan örnekler sunmak. Bu sayede analiz yaparken hangi alana karşı daha fazla ilginizin olduğunu görebileceksiniz. Bu da kariyer planlama sürecinizde fazlasıyla işe yarayacaktır. Tabi maksimum verim açısından vaka analizini Haftalık Görevler Defteri olarak kullandığınız defterinize yapmanızda fayda var, çünkü orada kendi gelişim sürecinizi daha iyi gözlemleyebileceksiniz. Ayrıca önümüzdeki günlerde yayınlayacağımız ve bu vaka analiziyle bağlantılı bir içerikte de kendi düşüncelerimizi aktarıyor olacağız, o da fikir verebilir. Öte yandan bu vaka analiziyle ilgili paylaşmak ya da fikir almak istediğiniz bir konu olduğunda bizimle iletişim kurabilirsiniz.

2) 5 Farklı Cümle Başlangıç Kalıbı Kullanmak (İngilizce): Buradaki amaç ise İngilizce cümlelerinize mümkün olduğunca zenginlik katmak. Sadece kelimelerin anlamlarını ezberlemek çok işe yaramayabilir, bu kelimelerle ilgili birkaç cümle kurmak çok daha işlevsel olacaktır. Bu kalıpları hali hazırda biliyorsanız internetten kendiniz başka kalıplar da bulup onlarla cümle oluşturabilirsiniz.

Eventually: Sonunda (Birkaç paragraflık yazı yazarken son paragrafın başlangıcında kullanılabilir.)

On the other hand: Öte yandan

In my opinion: Benim görüşüme göre (Özellikle de çok sık I think kalıbını kullanmamak için kullanılabilir.)

Otherwise: Aksi takdirde

Meantime: Bu arada

%d blogcu bunu beğendi: