1) Vaka Analizi Çözümlemek: Bu haftaki görevlerimizde hemen hemen tüm bölümler için araştırma yapmayı değil, bölümlere yönelik somutlaştırdığımız örnekleri vaka analizi olarak çözmenizi isteyeceğiz. Ara sıra farklı görev tipleri eklemek sizin için eğlenceli olabileceği gibi, vaka analizi çözmek de iş dünyasını simülasyon şeklinde deneyimlemenizi sağlayacaktır.

Bu vaka örneğimiz ise dijital pazarlamayla ilgili. Piyasaya yeni giriş yapan ve akülü (elektrikli) forklift üreten bir firmanın pazarlama departmanına bağlı dijital pazarlama biriminde çalışıyorsunuz. Yöneticinizin sizden istediği ise, firmanın dijital pazarlama süreçlerinde nelere öncelik vermesi gerektiğini özetlemeniz. Bu özet çok kapsamlı bir rapor olmayıp, sadece temel hatları ve alt başlıkları içerecek. (Bkz: SEO çalışmalarında …… kelimelerini ön plana çıkartarak ….. özelliklerimizle ön plana çıkabiliriz. …. Konularında ajans desteği alabiliriz fakat ….. TL’lik maliyeti bulunuyor. Benim düşüncem ….. şeklindedir.)

Daha önce dijital pazarlama alanında çalışmamış ya da bu alanla ilgilenmemiş olabilirsiniz, pek problem değil. Zaten bu görevdeki amaç, dijital pazarlamayla ilgili araştırma yaparken bu konuya yaklaşımınızı görmek. Pek çok departmanla ilgili bu vaka analizlerini yaparak sürecin sonunda nelere daha yatkın olduğunuzu, hangi vaka örneklerini çok daha keyifli bir şekilde çözdüğünüzü görebileceksiniz. Bu da size kariyer planlama aşamasında değerli bir değerlendirme çıktısı sağlayacaktır. Sitemizde SEO ve dijital pazarlamayla ilgili yazılar bulunuyor, ayrıca yarın da firmaların hangi durumlarda ajanslarla çalışmasının iyi olabileceğini, ajanslardan beklenmesi gerekenleri anlatacağımız bir yazı yayınlayacağız. O yazı da vaka analizini çözümlerken size fikir verebilir. Yine bu süreçte fikir almak/fikrinizi paylaşmak istediğiniz bir nokta olursa bizimle mail ya da Instagram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

2) 5 Farklı Cümle Başlangıç Kalıbı Kullanmak (İngilizce): Buradaki amaç ise İngilizce cümlelerinize mümkün olduğunca zenginlik katmak. Sadece kelimelerin anlamlarını ezberlemek çok işe yaramayabilir, bu kelimelerle ilgili birkaç cümle kurmak çok daha işlevsel olacaktır. Bu kalıpları hali hazırda biliyorsanız internetten kendiniz başka kalıplar da bulup onlarla cümle oluşturabilirsiniz.

Eventually: Sonunda (Birkaç paragraflık yazı yazarken son paragrafın başlangıcında kullanılabilir.)

On the other hand: Öte yandan

In my opinion: Benim görüşüme göre (Özellikle de çok sık I think kalıbını kullanmamak için kullanılabilir.)

Otherwise: Aksi takdirde

Meantime: Bu arada

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: