1) Turquality Belgesini Araştırmak: “Markalaşma” kavramı değer kazanmaya başladıkça devlet bu konuda önemli teşvikler vermeye başladı. Çünkü markalaşıp yurt dışında iş yapan firmalar Türkiye devletine de kazanç sağlıyor. Bu kapsamda verilen teşviklerden biri, başlıkta belirtilen Turquality belgesi. Bu belgeyi alan firmalar önemli avantajlara sahip olurken yurt içi satışların yanı sıra yurt dışında Türkiye’yi temsil etmeye odaklanıyorlar. Sizler bu konuda “Turquality Danışmanı” olarak çalışarak firmaların bu belgeyi almalarında yardımcı olabilir ya da marka yönetimi departmanlarında bu konuyla ilgilenebilirsiniz. Hatta bu mesleklerin hiçbirini yapmayıp dış ticaretin diğer alanlarında olsanız dahi Turquality bir şekilde direkt ya da endirekt olarak karşınıza çıkacaktır, bu nedenle araştırmanın size önemli faydalar sağlayacağını düşünmekteyiz.

2) Araştırma Yorumlarınızı Paylaşmak: Bu görevimizde ise, her hafta olduğu gibi araştırmalarınızı yorum haline getirmenizi istiyoruz. Bu konu kişisel yoruma çok açık olmayıp bilgi içerdiği için analiz kısmına pek değinmeyebilirsiniz, bunun yerine ne öğrendiğinizi anlatmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca bu belgenin gereklilikleri, hangi süreçlerle alındığı gibi detaylara da yazınızda yer verebilirsiniz.

3) Hayalinizdeki İş Yeri Ortamını Anlatmak (İngilizce): Haftalık Görevler serisinin klasikleşen görevlerinden olan İngilizce pratiklerinde bu kez kelime çalışmalarından yazma kısmına geçiyoruz. Burada iki amaç var; yazma pratiğinizi geliştirmek ve kariyer planlama sürecinizde hayalinizdeki işi bulmanızı kolaylaştırmak. Yazının uzunluğunu ayarlamak sizi kalmış olmakla birlikte yazıda dikkat etmenizi istediğimiz iki nokta bulunuyor;

i) Yazının, bir üniversite öğrencisi/mezununa yakışan kalitede cümlelerden oluşması (Dil bilgisi hataları olabilir fakat yazı içerisine farklı kelime ve cümle kalıpları eklemelisiniz. Aksi takdirde kendinizde İngilizce açısından bir gelişme kaydetmeniz zorlaşacaktır.)

ii) Geçtiğimiz iki haftada Haftalık Görevler defterinize not aldığınız bilinmeyen kelimelerin mümkün olduğunca bu yazıda kullanılması. Böylece, daha önce defterinize bakıp aşinalık kazandığınız kelimeleri aktif olarak yazdığınız yazıda kullanmak, öğrenme sürecinize önemli bir katkı sağlayacaktır.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: