Çalışma Ekonomisi Genel Haftalık Görevler İİBF

Haftalık Görevler #3 – Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (11-17 Mayıs)

1) Puppy Dog Close Tekniğini Araştırmak: İş hayatında başarılı olmanızı sağlayan araçlardan biri, kullandığınız farklı teknikler olacak. İnsan Kaynakları ve Pazarlama gibi çeşitli birimlerde geçerli olan bu tekniklerden biri ise Puppy Dog Close. Kişilerin proaktif olmasını amaçlayan bu teknik, uzun vadeli başarılar elde etmek için iyi bir sistem sunuyor. Konuyla ilgili yazdığımız “Puppy Dog Close Tekniği İle İş Hayatına Giriş” adlı yazımız da size araştırma sürecinizde fikir verebilir.

2) Bu Tekniğin İş Dünyasındaki Kullanımını Yorumlamak: Haftalık Görevler serisinin önemli kısımlarından birini oluşturan yorum tarafında ise bu hafta Puppy Dog Close’u yorumlamanıza dair bir görev yer alıyor. Bu tekniğin ne olduğu, hangi birimlerde daha çok kullanıldığı gibi soruların yanıtını verdikten sonra kendi fikirlerinizi de katarak bu tekniğin uygulanabilirliiği ve Puppy Dog Close’u öğrenmenin size kattıklarını yazabilirsiniz.

3) Hayalinizi İş Ortamını Anlatmak (İngilizce): İki haftalık kelime pratiklerinden sonra bu haftaki görevlerde çıtayı bir tık artırıp yazma görevi belirledik. Bu yazının çok uzun olmasına gerek yok, 1-2 paragraf bile yeterli olabilir fakat yazıda iki tane isteğimiz bulunuyor;

i) Kurduğunuz cümleler, üniversite öğrencisi/mezunu olduğunuzu yansıtsın. Mümkün olduğunca farklı cümle başlangıç kalıpları kullanmaya çalışın.

ii) Geçtiğimiz iki haftada Haftalık Görevler defterine not aldığınız bilinmeyen kelimelerden bazılarını kullanmaya çalışın.

%d blogcu bunu beğendi: