google.com, pub-4233333229036275, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Genel Haftalık Görevler Yönetim Bilişim Sistemleri İİBF

Haftalık Görevler #1 – Yönetim Bilişim Sistemleri (13-19 Mayıs)

1) Sunucusuz Mimari Konusunu Araştırmak: Bulut sistemleri geliştikçe kullanıcıya pratik işlem yapma olanağı sunan uygulamalar da hayata geçiyor, sunucusuz mimari bunlardan biri. Bu alanda yapılacak olan çalışmaların, bulut sistemlerinin geleceğini etkileyeceği söyleniyor. Bu görevlerdeki en önemli amaçlardan biri, alanınızdaki fırsatları görmenizi sağlamak olduğu için de sunucusuz mimariyi araştırmanızı ilk haftanın görevlerinden biri olarak belirledik.

2) Sunucusuz Mimari Üzerine Yorumlama Yapmak: Haftalık Görevler’in diğer misyonu ise, alanınızla ilgili gelişmeleri kaliteli yorumlarla insanlara aktaran bir uzman olmanızda yardımcı rol üstlenmek. Bu nedenle yorumlama görevleri de sıklıkla Haftalık Görevler serisinde yer alacak. Bu hafta için bunu sunucusuz mimari üzerine yapmanızı istiyoruz. Yazacağınız yazıda aşağıdaki soruların yanıtlarını verebilirsiniz;

– Sunucusuz mimari kullanıcılara ne gibi avantajlar sunuyor?

– Bu konu üzerinde yakın gelecekte hangi gelişmeler yaşanabilir?

– Bulut sistemleriyle sunucusuz mimari arasında nasıl bir bağlantı kurabilirsiniz?

3) Bilmediğiniz Beş Tane İngilizce Kelime Öğrenmek: Haftalık Görevler serisinin üçüncü hedefi ise, İngilizce konusunda sürekli olarak pratik yapan biri olmanız. Bu doğrultuda, haftalık görevler serisinde İngilizce ile ilgili çalışmaları da bolca görebileceksiniz. Konuyla ilgili yaptığımız önerilerden biri, Haftalık Görevler serisine özel bir defter edinmek. Bu defteri sadece görevleri uygulamak için kullanarak bir arşiv oluşturabilirsiniz. Zaman içerisinde dönüp baktıkça kendi gelişiminizi görmek sizi daha fazla çalışmak için motive edecektir.

NOT: Seçeceğiniz kelimelerin konu kısıtı olmamakla birlikte, alanınızla ilgili kelimeler seçmeniz daha işlevsel olacaktır.

%d blogcu bunu beğendi: