1) Likopen’i Araştırın: Likopen şu anda kanser tedavisinde kullanılmak için potansiyel vaat eden bir pigment. Henüz yaygınlaşmamış olmakla birlikte Amerika ve İsviçre’deki pek çok start-up bu konuda çalışmakta. Domatesin içerisinde bol miktarda bulunduğu için, eğer bu konuda somut gelişmeler yaşanırsa Tıp tarihinin en değerli araçlarından biri haline gelebilir. Sizler de ilaç sektöründe çalışma potansiyelinizden dolayı bu konuda en azından bir araştırma yapmanızı öneririz. Sahip olacağınız bilgiler sonraki aşamalarda farklı kariyer rotalarının kapısını açabilir.

2) Likopenle ilgili İki Paragraflık Yazı Yazın: Öğrenme sürecinin en önemli parçalarından biri yazmaktır. Bu nedenle, likopenle ilgili araştırmalarınızdan sonra yorumlarınızı iki paragraflık bir yazıya aktarın. Bu yazıdaki amaç öğrendiklerinizi tamamen anlatmak değil, onları yorumlamak. Bu konuda “Kimya Mühendisliği Mezunları İçin Kariyer Rotası” adlı yazımız size fikir sunabilir. Yazıyı yazarken aşağıdaki örnek soruların cevaplarını da verebilirsiniz:

– Likopen’in kanser ilacı olarak kullanılma süreci şu anda hangi aşamada?

– Bu konuda karşılaşılan en ciddi problemler neler?

– Önümüzdeki 10 yıl içerisinde likopenin bu doğrultuda hangi seviyeye gelmesi bekleniyor?

3) İlaç Sektörüyle İlgili Beş İngilizce Terim Öğrenin:

Mezun olduğunuzda -özellikle de çok uluslu firmalarda çalışmayı düşünüyorsanız- sektörel terimlerin İngilizceleri fazlasıyla önemli. Çünkü orada sizi teorik olarak mükemmel kabul edip, sadece uygulamada deneyim kazanmanıza odaklanılır. Teorideki bu mükemmelliğe ulaşmak için ilk olarak, çeşitli sektörlerden İngilizce terimler öğrenmeye başlayabilirsiniz. Likopen örneğiyle bağlantılı olarak bu hafta ilaç sektöründen başlayacağız. Bu konuda bir defter de tutabilirsiniz. Sadece haftalık görevlere ayrılan bu defter, kelime ve yazı konularında sizin arşiviniz görevini üstlenebilir. Böylece zaman içerisinde dönüp geriye baktığınızda kendi gelişiminizi de gözlemleyebilirsiniz.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: