1) Robot Hukuku’nu Araştırın: Robot Hukuku, dönüşümün eşiğindeki iş dünyasının en kilit ihtiyaçlarından birisi. Özellikle de büyük firmaların Çin’deki üretimlerini tamamen Batı Avrupa ve Amerika’ya geri döndürmesi için bu konuda önemli atılımlar yapılması gerekiyor. Robot Hukuku’ndaki ihtiyaç sadece regülasyon hazırlanması değil, firmalara bu konuda yatırım stratejisi hazırlayan kişiler de robot hukuku uzmanları olacak. Mezun olduğunuzda direkt bu alanda ilgili çalışmanız biraz zor olabilir fakat dijital dünyada etkili bir avukat profili oluşturursanız birkaç yıl sonra yurt dışındaki büyük firmaların bu konudaki çalışmalarında yer alabilirsiniz. Konuyla ilgili “Robot Hukuku “ adlı yazımızı da fikir vermesi açısından öneririz.

2) Baker & McKinzie, Clifford Chance ve Linklaters’ın İşleyişini İnceleyin: Bu üç firma, sadece İngiltere’nin değil dünyanın da en büyük hukuk firmaları arasında yer almakta. Kuruluşlarından bu yana gelişim aşamaları, onları globale taşıyan stratejiler ve geleceğe dair çalışmaları size önemli vaka örnekleri sunacaktır. Hukuk mezunlarının çok büyük bir çoğunluğunun kendi firmasını açmak istediğini düşünürsek bu firmaların hikayeleri size proje planlama aşamasında katkı sağlayacaktır. Teknik bilginizin yanı sıra strateji, pazarlama, proje geliştirme gibi aşamalarda da bilgi sahibi olmanız, gelecek adına önemli.

3) Dijital Dünyada Var Olmak İçin Stratejiler Geliştirmeye Başlayın: Yukarıdaki örnekte de belirttiğimiz gibi, Hukuk mezunları genellikle kendi hukuk firmasını kurmayı ister, dışarıda bir süre çalıştıktan sonra uygun koşullar oluşursa da açar. “Uygun koşullar”dan en önemlisi ise, potansiyel müvekkillerin olmasıdır. Bu potansiyel müvekkilleri networkünüze eklemek için ise dijital dünyada var olmak büyük önem taşıyor. Belli periyotlarla hukukla ilgili değerlendirme içerikleri üreteceğiniz bir web sitesi, şık görünümü de olursa size bir süre sonra çeşitli işbirlikleri için kapı açabilir. Ayrıca etkinliklerde tanıştığınız insanlar da sizi merak ederlerse internetten araştıracaktır. Böyle bir web sitesi yapmak, onların algılarını yönetebilmenizi de sağlar. Dijital dünyada yaratacağınız prestijli kimlik, bir süre sonra “yeni mezun” kimliğinizin önüne geçecektir.

No responses yet

Payeplon'a Abone Olarak Güncel Yazılarımızdan Haberdar Olabilirsiniz:

%d blogcu bunu beğendi: